Filistin’in yaralarına merhem olmak için kahvaltı programı

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği, İsrail saldırıları nedeniyle zor günlerden geçen Filistin halkına destek olmak amacıyla kahvaltı programı düzenledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programdan elde edilen gelir, Gazze başta olmak üzere Filistin’deki mazlumların yaralarına merhem olacak.

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilciliği, Filistin halkına destek olmak amacıyla başlattığı yardım programlarına devam ediyor. İlçe merkezinde bağış standı açan dernek, geliri Filistin’e gönderilmek üzere kahvaltı programı düzenledi.

Organizasyonla ilgili değerlendirme yapan Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilcisi Şener Kara, hem yurtiçinde hem yurt dışında insani yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

Kara, “İsrail'in Filistinli kardeşlerimize yaptığı insanlık katliamında Hz. İbrahim’in (as) ateşine su taşıyan karınca misali bizlerde tarafımızı belli etmek adına Filistinli mazlum masum kardeşlerimizin her daim yanındayız. Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak Filistin’de faaliyetlerimiz devam ediyordu. Bu savaş ile birlikte faaliyetlerimizi daha da artırarak hem maddi hem de manevi olarak Filistinli kardeşlerimizin yanındayız olmaya da devam edeceğiz” dedi.

İsrail’in saldırılarına karşı farkındalık oluşturmak ve duruş sergilemeyi amaçladıklarını belirten Kara, “Hayrat İnsani Yardım Elbistan Temsilciliği olarak da Filistinli kardeşlerimiz yararına Ekici Pideci Restaurant’ta kahvaltı programı düzenledik hem bir duruş sergilemek hem de bir farkındalık oluşturmak adına güzel bir program icra edildi. Kahvaltı programına ilgi ve katılımdan dolayı halkımıza teşekkür ederim. Allah razı olsun. Cenabı Allah bu birlikteliğimizin hürmetine Kudüs'e özgürlüğüne kavuştursun mücahit kardeşlerimizi muzaffer eylesin inşallah” ifadelerini kullandı.

20 Kas 2023 - 15:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Hakan Ceran