Enerjisa Üretim’den Elbistan’daki çocuklara basketbol kampı

Elbistan’da, Enerjisa Üretim A.Ş. sponsorluğunda 9-14 yaş arası çocuklara yönelik olarak düzenlenen basketbol kampı sona erdi.

Enerjisa Üretim’den Elbistan’daki çocuklara basketbol kampı
Enerjisa Üretim’den Elbistan’daki çocuklara basketbol kampı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Enerjisa Üretim A.Ş., 6 Şubat’taki asrın felaketinin hemen ardından yaraları sarmak için başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Elbistan ve Göksun başta olmak üzere afetzedelere gıda, barınma ile aşevi desteği veren Enerjisa Üretim A.Ş., çocuklara yönelik organizasyon ve eğitim faaliyetlerinde de ön plana çıkıyor. Çocukların, yaz tatilini en verimli şekilde değerlendirmeleri için ‘Yaz Kampı’ projesini hayata geçiren Enerjisa Üretim A.Ş., düzenledikleri basketbol kampı ile çocukları, sporun birleştirici gücüyle buluşturdu.

Enerjisa Üretim’den Elbistan’daki çocuklara basketbol kampı

Deprem bölgesindeki çocukların spor yoluyla iyileşmelerini odak noktasına alarak çalışmalarını şekillendiren Enejisa Üretim’in Elbistan’daki basketbol kampına toplam 50 çocuk katıldı. 9 - 14 yaş grubu 50 çocuğun temel basketbol eğitimi aldığı kampta; çocukların atletik performans ölçümü ve takibi yapılırken, basketbol temel duruşu, top hakimiyeti ve dripling, şut mekaniği, savunma, hücum bilgisi, pas çeşitleri, temel oyun kuralları, takımdaşlık, iletişim ve yardımlaşma ile eğitsel oyunların tekniği anlatıldı. Şehit Kürşat Sert Spor Salonu’ndaki kamp, 3 gün sürdü. Milli basketbolcu ve antrenörler Muratcan Güler ile Necati Güler’in katılımıyla gerçekleşen kampın, önümüzdeki yıllarda da tekrarlanacağı belirtildi.Enerjisa Üretim’den Elbistan’daki çocuklara basketbol kampı

Elbistan Milli Eğitim Müdürü, kampın son gününde çocuklarla bir araya geldi. Milli basketbolcu ve antrenörler Muratcan Güler ile Necati Güler’le bir süre sohbet eden Çetin, kampın düzenlenmesinde sponsor olan Enerjisa Üretim’e teşekkür etti.

Enerjisa Üretim’in, depremin ilk gününden beri Elbistan ve bölgede yaraları sarmak için çaba gösterdiğini hatırlatan Çetin, daha sonrasında da özellikle çocuklara yönelik faaliyetlere odaklandığını söyledi.

Enerjisa Üretim’den Elbistan’daki çocuklara basketbol kampı

Bu tür spor etkinliklerinin önemine değinen Çetin, milli basketbolcu ve antrenörler Muratcan Güler ve Necati Güler'e emek ve katkılarından dolayı Elbistanspor forması hediye etti.

 

18 Kas 2023 - 15:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Volkan Aslan