Yağmaya engel olmak isterken öldürülen adamın katil zanlıları yakalandı

Kahramanmaraş’ta, asrın felaketinin ikinci gününde bir marketin yağmalanmasına engel olmak isterken öldürülen adamın katil zanlısı olarak 5 şüpheli yakalandı.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekip, 9 aylık çalışmanın sonucunda şüphelileri kıskıvrak yakalayarak adalete teslim etti.

Olay, 7 Şubat’ta Namık Kemal Mahallesi’nde meydana gelmişti. Akşam saatlerinde bir grup, önüne toplandıkları marketi yağmalamak istedi. Bu sırada; esnaflar ve mahalle sakinlerinden Mehmet Özdemir adlı vatandaş da yağma yapmaya geldikleri iddia edilen gruba engel olmak istedi. Sözlü tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Bu sırada ateşlenen tüfekten çıkan saçmalar, Mehmet Özdemir adlı vatandaşın vücuduna isabet etti. Talihsiz adam, olay yerinde hayatını kaybederken şüpheliler de kaçtı.

Özdemir’in katil zanlılarının bulunması amacıyla Cinayet Büro Amirliği’nde özel bir ekip kuruldu. Özel ekip, 9 aylık titiz çalışmanın ardından şüphelilerin kimliklerini belirledi. İ.T., A.K., S.T., E.T. ve Y.T. adlı 5 şüpheli, polis tarafından operasyonla yakalandı. 5 şüphelii, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

18 Kas 2023 - 12:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Hakan Ceran