İsmail Polat, Elbistan Belediyesi için aday adaylığını açıkladı

İsmail Polat, afet riskini minimize edecek alt yapı ve ulaşım alt yapısını güçlendirecek yatırımlar başta olmak üzere hazırladığı birçok proje ile Elbistan Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı.

31 Mart 2024 yapılacak mahalli idareler seçiminde AK Parti’den Elbistan Belediye Başkan Aday Adaylığı’nı duyuran Polat, yaptığı değerlendirmede; projeleri hakkında bilgi verdi.

Öncelikli projeleri arasında yer alan deprem hazırlıklı şehir projesine değinen Polat, “İlçemizi depreme karşı hazırlıklı kılmak adına altyapı güçlendirmeleri ve bina denetimleri yaparak afet riskini minimize etmeyi amaçlıyorum. Ayrıca, halkı bilinçlendirmek ve eğitmek için düzenli olarak deprem tatbikatları düzenleyeceğim. Bir Afet Yönetim Merkezi kurarak, deprem gibi acil durumlarda hızlı ve etkili müdahale sağlamak için koordinasyonu artıracağım” dedi.

Ulaşım alt yapısını geliştirecek projeleri hayata geçirmek için çalışacağını ifade eden İsmail Polat, “Tren istasyonu projesi ile ilçemizin ulaşım altyapısını güçlendirmek ve bölgeye daha kolay erişim sağlamak adına modern bir tren istasyonu projesini hayata geçirmeyi planlıyorum. Bu proje, ilçemizi ticaret, turizm ve ekonomik büyüme açısından daha cazip hale getirecektir” şeklide konuştu.

Eğitim ve çocuk gelişimi alanında ücretsiz kreş ve gündüz bakım merkezlerinin olduğunu ifade eden Polat, “Çalışan velilere destek olmak amacıyla ilçemizdeki ailelere ücretsiz kreş ve gündüz bakım hizmetleri sunacak yeni merkezler kurmayı planlıyorum. Bu merkezlerde çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümelerini ve eğitim almalarını sağlamak önceliklerimiz arasında olacak. Kreş ve okullarımızda modern eğitim yöntemleri ve teknolojiyi kullanarak çocuklarımızın bilişsel ve duygusal gelişimlerini desteklemeyi hedefliyorum. Ayrıca çocuklarımızın eğitim ve gelişimine odaklanan modern bir çocuk merkezi kurarak, eğlenceli ve eğitici etkinliklerle destekleyici bir ortam sağlamayı planlıyorum. Kreşlerle yerel okullar arasında sıkı bir işbirliği kurarak, çocukların eğitim hayatına daha güçlü bir başlangıç yapmalarını ve geçiş süreçlerini kolaylaştırmayı hedefliyorum. Eğitimde fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla öğrencilere burs imkanları sunacak ve okul altyapısını güçlendirecek projeleri hayata geçireceğim” dedi.

Sanayi ve ekonomik Kalkınmada önemli adımlar atmak için projeler hazırladığını belirten aday adayı İsmail Polat, “İlçemizin sanayi altyapısını güçlendirmek ve yeni iş imkanları yaratmak amacıyla modern sanayi alanları kurmayı planlıyorum. Bu sayede istihdam artışı ve ekonomik kalkınma sağlamayı hedefliyorum. Sanayi tesislerinde çevre dostu teknolojilere geçiş yaparak, sürdürülebilir bir sanayi politikası izlemeyi ve çevre bilincini artırmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Polat, düzenli olarak halk toplantıları düzenleyerek, vatandaşların görüşlerini dinlemek ve şeffaf bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini belirterek, yeşil enerji projeleri, atık yönetimi, alt yapı yatırımları, toplu taşıma ağı projesi ile daha güzel ve yaşanabilir bir Elbistan inşa etmeyi hedeflediklerini söyledi.

17 Kas 2023 - 16:41 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Sami Yıldız