Kadın yazar ve şairler EXPO’da buluştu

Onikişubat Belediyesinin ev sahipliğinde EXPO 2023 Rekreasyon Alanı'nda gerçekleştirilen kitap fuarına katılan Kahramanmaraş Kadın Yazarlar Topluluğu, kitapseverleri ağırladı.

Kadın yazar ve şairler EXPO’da buluştu
Kadın yazar ve şairler EXPO’da buluştu
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Birçok yayınevi ile yazar ve şairin katıldığı fuarda, Elbistan’dan tek kadın yazar olarak Kezziban Götürler yer alarak kitabını imzalatma imkanı buldu.

Kahramanmaraş Kadın Yazarlar Topluluğu Başkanı eğitimci yazar, gazeteci Kadriye Kırdök, fuarla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

Kadın yazar ve şairler EXPO’da buluştu

“Yıllardır bu topluluğu kurma düşüncem vardı. Anadolu kadını yazmaktan, yazdıklarını paylaşmaktan hep çekinmiştir. Toplum baskısı, kadın olmanın verdiği sosyal rollerden dolayı bu alanda eserlerini çıkartmaktan geri durmuştur. Daha önce de dernek başkanlığı tecrübem olmasından dolayı bu topluluğu kurmak istedim. Hanımlarımızı yazım hayatlarında yüreklendirmek, sorunlarını çözmek, aynı çatı altında eserlerimizi daha güçlü duyurabilmek amacıyla depremden bir ay önce topluluğu kurdum. Ne yazık ki deprem bizi bir süre yasta bıraktı, yapmak istediğimiz projeleri erteledik. Aramızdan ayrılanları rahmetle anıyorum. Artık toparlanma, bu şehre değer katma zamanı diye düşünüp yeniden yola çıktık.

Kadın yazar ve şairler EXPO’da buluştu

Onikişubat Belediyesi 2023 EXPO Fuar alanında bir kitap fuarı açıldı, emeği geçenlere ve belediye başkanımız Hanifi Mahçiçek Beyefendiye teşekkürlerimi sunarım. Topluluk olarak bize fuarda yer verdiler, her gün hanım yazarlarımızla burada kitaplarımızı imzalıyoruz, okurlarımızla buluşuyoruz. Topluluğumuz her geçen gün büyüyor.  Dünyanın, Türkiye’nin her yerinden hanım yazarlarımız bizi arayıp topluluğa katılmak istiyor. Kahramanmaraşlı olan hanım yazarları aramıza alıyoruz. Bu şekilde yurt dışından dahi topluluğumuza üye katıldı. Elbistan’dan Kezziban Götürler Hanımefendi de topluluğumuzun üyesi olarak EXPO fuar alanında Kahramanmaraş Kadın Yazarlar Topluluğunun standında kitabını imzaladı.”

Kadın yazar ve şairler EXPO’da buluştu

Yazar Kezziban Götürler de; Elbistan’ı temsilen tek kadın yazar olarak fuarda yer aldığını belirterek, “Bakıcı Değil Evlatım’ adlı kitabımı okuyucuları ile buluşturdum. Çok önemli bir organizasyon oldu. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

13 Kas 2023 - 14:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran