Lokantasının bir günlük gelirini Filistinlilere bağışladı  

Elbistan’da, sanayi sitesinde lokanta işleten Halis Hançer, İsrail'in acımasız saldırıları altındaki Filistin halkının yaralarına merhem olmak ve farkındalık oluşturmak adına bir günlük gelirini bağışladı.

Lokantasının bir günlük gelirini Filistinlilere bağışladı  
Haber albümü için resme tıklayın

Hançer, Hz. İbrahim’in ateşe atılması olayındaki karınca kıssasını hatırlatarak, “Bir damla su da olsa tarafımız belli olur” dedi.

Filistin’de işlenen insanlık suçlarına ve katliamlara karşı bir farkındalık oluşturmayı istediğini belirten lokantacı Halis Hançer, “Gazze’de, İsrail’in dünyanın gözünün içine baka baka gerçekleştirdiği saldırılarda sadece suçsuz günahsız bebekler ölmüyor, sadece çocuklar ve kadınlar ölmüyor. Hastaneler, okullar vuruluyor. Her 1.5 dakika bir kişi şehit oluyor, her 1 saatte 6 çocuk ve ger 1 saatte 4 kadın şehit oluyor. Gazze'de aynı zamanda insanlık ölüyor. Bu zulme duyarsız kalamazdım. İnsanlığı yok eden İsrail’in karşısında mazlumların yanında olmak istedim” şeklinde konuştu.

Lokantasının bir günlük gelirini Filistinlilere bağışladı  

Soykırım yaşayan Filistin halkının yaralarına merhem olsun diye lokantasının bir günlük geliri olan 17 bin 500 lirayı Türk Kızılay’ın açtığı yardım hesabına yatıracağını vurgulayan Hançer, “Tüm hasılatı Filistin'deki mazlum kardeşlerimize göndereceğiz. Şu anda elimizden gelen bu. Bizlere yakışan, insanlığı yok eden zalimlerin karşısında mazlumun yanında durmaktır. Allah, başta Filistin halkı olmak üzere tüm mazlumların yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

04 Kas 2023 - 11:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız