Özgen: “Halk bizar olmuş durumda”

Milli Yol Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, kentteki içme suyu zamları, ulaşım sorunları ve imarla ilgili yaşanan problemlerin vatandaşı bezdirdiğine dikkat çekerek, “Halk bizar olmuş durumda” dedi.

Milli Yol Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, kentteki içme suyu zamları, ulaşım sorunları ve imarla ilgili yaşanan problemlerin vatandaşı bezdirdiğine dikkat çekerek, “Halk bizar olmuş durumda” dedi.

Başkan Özgen, depremin vurduğu Elbistan’ın yeniden ayağa kalması noktasında alt ve üstyapı yatırımlarının hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Elbistan’ın, ekonomik, sosyolojik ve toplumsal açıdan yaralarının sarılmasının önemine değinen Başkan Özgen, ulaşım ve sulama projelerindeki gecikmelerin de şehirdeki sorunları katmerleştirdiğine değindi.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi’nce (KASKİ) içme suyuna her ay otomatik olarak yapılan zamları eleştirerek açıklamasına başlayan Başkan Ali Özgen, “Depremin vurduğu insanlara bu zamları yaparken hiç utanmıyor musunuz?” sorunu yöneltti.

Başkan özgen, şöyle devam etti:

“Sıkıntılar var ama Elbistanlıdan ses seda çıkmıyor. Göksun yolunun 10 km’sinin bölünmüş yola dönmesini müjdeli haber diye veriyorlar. 23 senedir ülkeyi idare ediyorsunuz yaptıklarınız ise ortada. Malatya yolundan ses çıkmıyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı evini tadilat yaptırmak isteyen depremzedelerden evrak adı altına fahiş paralar istiyor. Halk ise bizar olmuş durumda. Türkiye’nin dördüncü büyük ovası olan Elbistan’da bunca yıldır bir barajı yapamadılar. Böyle mi kalkınacak Elbistan? Elbistan’da imar konusunda belirsizlik var. Yetkililerin biran önce halkı aydınlatması ve ilk ağızdan net bilgi vermesi gerekiyor. Elbistan’ın ve Elbistanlı, üzerindeki ölü toprağını atıp ne zaman uyanacak.”

Ülke gündemine de değinen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Cuma hutbesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmamasına tepki gösteren Başkan Özgen, “Bu ülkede fırsatçılık tavan yapmış durumda. Kapitalizmin şirin çocukları bankalar ahtapot gibi vatandaşları sarmalamıştır. Din istismarıyla kandırılan, geri bırakılan toplumlar, müstemleke olmaya mahkumdur. Şahsi menfaatlerin toplum çıkarlarının önüne geçtiği zaman yıkıma ve çöküntüye gider.

Cumhuriyetin 100’üncü yılında hutbelerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarından bahsetmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı sizleri unutmayacağız. Cumhuriyet düşmanları, Hatay Arapların diyenler, Suriyelinin ölüsü mis, Türk ölüsü leş gibi kokuyor diyenler size söz veriyoruz. Sizinle ve sizin gibi düşünenlerle bu millet hesaplaşacaktır.

Ormanları yaktınız, oteller yaptınız ve maden sektörüne peşkeş çektiniz. Bunları unutmayacağız. Evlerini, tarlalarını yabancılara satan kimliksizler, vatansızlar Filistin’den ders almaz mısınız? Güzel ülkem yağmalanıyor, talan ediliyor. Türk milletine ise masallar anlatılıyor. İyi uykular. Ya uyanışa dirilişe ya da zillete!” ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.

29 Eki 2023 - 12:15 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Hatice Köker