Cansuyu Derneği’nden Gazze’ye yardım eli

Gazze’deki partner kuruluşları aracılığıyla yüzlerce kişiye günlük sıcak yemek dağıtımı sürdüren Cansuyu Derneği, Türkiye genelinde bağışçılarına yaptığı çağrıyla sağlık, temiz su, gıda, kıyafet, battaniye gibi birçok kalem acil insani yardım malzemesinin bölgeye ulaştırılması için çalışmalarını artırdı.

Cansuyu Derneği’nden Gazze’ye yardım eli
Cansuyu Derneği’nden Gazze’ye yardım eli
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Cansuyu Derneği Elbistan Temsilcisi Emrah Arslan, tüm bu olumsuzluklara rağmen Gazze’deki partner kuruluşları aracılığıyla yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi.

Derneğin ülke çapındaki yardım çalışmalarına Elbistan’dan da hayırseverlerin desteği ile katkı sunmaya gayret ettiklerini belirten Arslan, “İşgalci İsrail’in masum Filistinlilere yönelik sürdürdüğü katliam dünyanın gözü önünde günlerdir devam ediyor. İşgalci İsrail, açık cezaevi haline getirdiği Gazze Şeridi’nin elektrik ve suyunu keserken bölgeye insani yardımların girmesini de engelleyip ağır ambargo uyguluyor. Cansuyu, işgalci israil’in hava bombardımanlarıyla vurduğu Gazze’deki faaliyetlerini partner kuruluşlar aracılığıyla sürdürüyor. Gazze Şeridi’ndeki hastane, okul, mülteci kampları ve camilere sığınarak hayatlarını idame ettirmeye çalışan binlerce Gazzeliye el uzatan Cansuyu Derneği, masum Filistinlilerin ihtiyaç duyduğu pek çok başlıkta yardımlar yapıyor. Başta gıda yardımı olmak üzere çalışmalarını artırarak sürdürmeye çalışan Cansuyu Derneği, bölgenin en çok ihtiyaç duyduğu içecek su ve sıcak yemek dağıtımlarını Gazze’nin farklı noktalarında bulunan yüzlerce Filistinliye ulaştırıyor” dedi.

Tüm Elbistanlılara da çağrıda bulunan Başkan Arslan, “İşgalci İsrail, Gazze Şeridi’ndeki elektrik ve suyu kesmesi ile birlikte zor günler geçiren Filistinliler, ilaç, akaryakıt, içecek su, gıda, gibi acil insani yardımlara ihtiyaç duyuyor. Cansuyu Derneği, ‘Filistinli Kardeşlerimize Yardımlarımızı Yoğunlaştırdık’ başlığı ile bölgeye gönderdiği acil insani yardım malzemelerinin arttırıldığını belirtirken Türkiye genelinde yardımların toplanması için de vatandaşlara çağrıda bulunuyor. Gıda kolisi, sıcak yemek ve içecek su dağıtımının sürdürülmesi için ve yardımların farklı başlıklarda sürdürülmesi için vatandaşlarımızdan destek bekleyen dernek, bombardımanlara ve sahada yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen masum Filistinlileri yalnız bırakmıyor” ifadelerini kullandı.

27 Eki 2023 - 16:23 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız