Meva İnsani Yardım Derneği’nden küçük kalpleri ısıtan hediye

Elbistan Meva İnsani Yardım Derneği, yaklaşan kış mevsimi öncesinde depremzede öğrencilere mont, bere ve atkı hediye etti.

Meva İnsani Yardım Derneği’nden küçük kalpleri ısıtan hediye
Meva İnsani Yardım Derneği’nden küçük kalpleri ısıtan hediye
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Meva İnsani Yardım Derneği, ilçe genelindeki farklı yaş grupları ve dezavantajlı vatandaşlara yönelik çalışmalarına devam ediyor. Deprem sonrasında yaraları sarmak için çaba gösteren Meva İnsani Yardım Derneği, bu kez de öğrencilerin kalplerini ısıtan bir çalışmaya imza attı. Dernek, Doğanköy Şehit Uğur Kartal Ortaokulu’ndaki öğrencilere mont, bere ve atkıdan oluşan kış yardımlarını ulaştırdı.

Meva İnsani Yardım Derneği Başkanı Kezziban Götürler, kış mevsimi öncesinde çocukların okul yolunda üşümemelerini amaçladıklarını söyledi.

Depremden etkilenen bölgelere yardım elini uzatmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Götürler, hayata geçirdikleri projeyle ilgili, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın yüreklerini ısıtmak istedik” dedi.

Götürler, “Öğrencilerimizin soğuk havalarda üşümemeleri için mont, bere ve atkı hediye ettik. Öğrencilerimizin yüzlerindeki mutluluğu görmek bizleri de mutlu etti. Küçük yürekler üşümesin istiyoruz. İnşallah bu tür projelerimiz ve çalışmalarımız ilerleyen günlerde de devam edecek. Yaraları sarmak, mahzun gönüllere dokunmak için yaptığımız bu çalışmalarda bizlere destek olan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler de; dernek yetkililerine ve projede katkısı olanlara teşekkür ettiler.

 

 

25 Eki 2023 - 15:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız