Çeşitli suçlardan aranan 55 şüpheli tutuklandı

Kahramanmaraş genelinde yapılan operasyonlarda çeşitli suçlardan haklarında arama kararı bulunan 138 kişiden 55’i tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü, so...

Büyütmek için resme tıklayın

Kahramanmaraş genelinde yapılan operasyonlarda çeşitli suçlardan haklarında arama kararı bulunan 138 kişiden 55’i tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü, son haftaya ait operasyonel çalışmaların istatistiklerini açıkladı.

Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; çeşitli suçlardan haklarında arama kararı bulunan 108 şahıs, uyuşturucu madde ticareti yapan 8 şahıs ile ikamet ve işyerlerinden hırsızlık olaylarına karışan 22 şüpheli olmak üzere 138 kişinin yakalandığı belirtildi. Adli makamlara sevk edilen şüphelilerin 55’inin tutuklandığı kaydedildi. Bu çalışmalar esnasında 124 gram metamfetamin ve 8 bin 967 de sentetik hap ele geçirildiği bilgisine yer verildi.

Ekiplerin yaptığı çalışmada 7 ruhsatsız tabanca ile 3 de ruhsatsız av tüfeği ele geçirildiğine değinilen duyuruda; trafik güvenliğini olumsuz etkileyen ve gürültü kirliliğine neden olan 96 araca yüksek sesle müzik dinlemekten, 44 araca da abartı egzoz kullanmaktan işlem yapıldığı belirtildi.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü’nün genel güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

24 Eki 2023 - 11:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Hatice Köker