Afşin-Der, muharip gazilere özel etkinlik düzenledi

İstanbul’da faaliyet gösteren Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği (Afşin-Der) Kahramanmaraş Muharip Gaziler Derneği üyeleri onuruna bir dizi etkinlik düzenledi.

Afşin-Der, muharip gazilere özel etkinlik düzenledi
Afşin-Der, muharip gazilere özel etkinlik düzenledi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Afşin-Der Başkanı Ahmet Ardıç ve beraberindeki heyet ilk olarak Muharip Gaziler Kahramanmaraş Şubesinin dernek merkezini ziyaret etti.

Burada kısa bir konuşma yapan Başkan Ardıç, “Sizler bizim için yaşayan birer değersiniz. Sizler bir devrin son temsilcilerisiniz. Kore ve Kıbrıs gazilerinden oluşan güzide bir topluluk olarak bizler elimizden geldiği kadar sizleri ziyaret etmeye, moral vermeye ve sık sık hal hatır sormaya gayret edeceğiz. Gelecek nesillere bu güzide topluluğu buluşturup hatıralarını kayıt altına almamız gerekiyor. Bunun için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz ve her zaman emrinizdeyiz” dedi.

Muharip Gaziler Kahramanmaraş Şube Başkanı Tayfun Özbek ise, “Afşin-Der, örnek çalışmaları ile takip ve takdir ettiğimiz bir derneğimiz. Ahmet başkanımız da bir gazi çocuğu olduğu için biz onu kendi evladımız gibi görüyoruz. Teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ziyarette başkan Ardıç, ve Başkan Özbek, günün anısına karşılıklı plaket takdiminde bulundular.

 

19 Eki 2023 - 14:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran