Elbistan’da 88 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu

Elbistan’da, çeşitli okullarda eğitim gören 88 öğrencinin karın ağrısı, kusma ve ishal gibi şikayetlerle hastaneye başvurmasıyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce açıklama yapıldı.

Açıklamada; öğrencilerin ayakta tedavi edildiği ve konuyla ilgili resmi olarak inceleme başlatıldığı vurgulandı.

Elbistan’da, 62 okuldaki 4 bin 449 öğrenciye ücretsiz olarak öğle yemeği veriliyor. Yemekten yiyen bazı öğrencilerin karın ağrısı, kusma ve ishal gibi şikayetlerle Elbistan Devlet Hastanesi’ne başvurması üzerine Elbistan Kaymakamlığı, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Elbistan İlçe Tarım Müdürlüğü’nce inceleme başlatıldı. Öğrencilerin şikayetlerinin dağıtılan yemekten kaynaklanıp kaynaklanmadığının tespiti için numune alındı. Numuneler, incelenmek üzere laboratuara gönderildi.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak yayımladığı duyuruda; tedavisi süren öğrencinin bulunmadığının altı çizildi.

Hastaneye başvuran 88 öğrencinin ayakta tedavi edildiği belirtilen duyuruda; “Elbistan’da, 62 okuldaki 4 bin 449 öğrencimize ücretsiz öğle yemeği verilmektedir. Çeşitli okullardaki 88 öğrencimiz karın ağrısı, ishal ve kusma gibi şikayetlerle hastaneye başvurmuştur. Öğrencilerimiz ayakta tedavi edilmiştir. Konu, resmi makamlarca ve müdürlüğümüzce takip edilmektedir” denildi.

18 Eki 2023 - 13:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız