Başkan Kayabaşı, güven tazeledi

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı’nın 3. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Sabahattin Kayabaşı yeniden bu göreve seçilerek güven tazeledi.

Başkan Kayabaşı, güven tazeledi
Başkan Kayabaşı, güven tazeledi
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı’nın 3. Olağan Kongresi, miting havasında gerçekleştirildi. Parti binası önünde yapılan kongreye, Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Şükrü Yılmaz, Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Aydoğar, Afşin İlçe Başkanı Emrah Arslan, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur ve partililer katıldı.

Başkan Kayabaşı, güven tazeledi

Mevcut başkan Sabahattin Kayabaşı’nın hazırladığı tek liste ile gidilen kongrede, yeterli çoğunluğun sağlanması akabinde divan oluşturuldu.

Başkan Kayabaşı, güven tazeledi

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Başkan Kayabaşı, ülkenin ve Elbistan’ın yaşadığı sıkıntılara değindi.

 Manevi tahribata vurgu yapan Başkan Kayabaşı, “Ülkemizin yaşadığı maddi kriz giderilir ancak bizim için endişe verici olan ve bizi üzen asıl şey manevi tahribattır. Çocuklarımıza miras olarak bırakabileceğimiz en büyük değer ahlak ve maneviyattır. Madde bağımlılığı yaşı 10-11’e kadar düşmüştür. Ve mağazalarda çocuklarımıza alacak edebe uygun İslam'a uygun bir kıyafet dahi bulunamıyor. Biz Yeniden Refah Partisi olarak merhum liderimiz Necmettin Erbakan Hocamızın ‘Önce ahlak ve maneviyat’ sloganı ile yola çıktığımızı vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Başkan Kayabaşı, güven tazeledi

Faiz konusuna işaret eden Kayabaşı, “Faize, zamma ve vergiye dayalı bu ekonomi anlayışından mutlaka vazgeçilmesi lazım. Hem devletin, milletin, ülkenin geleceği için bundan vazgeçmemiz lazım. Faize bulaşmayan vatandaşımızın sayısı iki elin parmaklarını geçmediği bir Türkiye'de huzurun, adaletin ve güvenliğin tesis edilmesi çok zordur. Kongremizin vatanımız milletimiz ve Elbistan için hayırlara vesile olmasını Cenabı Hakk’tan niyaz ediyoruz. Bugün kongremize katılan davetimize icabet eden bütün parti temsilcileri ve STK başkanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Kayabaşı, güven tazeledi

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Aydoğar da; kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunarak Kayabaşı ve yönetimine başarılar diledi.

Başkan Kayabaşı, güven tazeledi

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Mevcut başkan Sabahattin Kayabaşı, kongreye katılan delegelerin oyları ile tekrar aynı göreve seçildi.

16 Eki 2023 - 12:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız