İstanbul Elbistanlılar Derneği, üniversite öğrencilerine burs verecek

İstanbul Elbistanlılar Derneği, üniversite eğitimini İstanbul’da sürdüren Elbistanlı öğrencilere burs verecek.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Elbistanlılar Derneği Başkanı Latif Erdoğan, asrın felaketi sonrasında depremzede hemşerilerine burs desteğinde bulunacaklarını söyledi.

Dernek olarak depremin ilk gününden beri yaraları sarmak için çaba gösterdiklerini belirten Erdoğan, bu zor şartlarda eğitim gören üniversite öğrencilerine bir nebze olsun destek olma adına burs programı başlattıklarına dikkat çekti.

Burs programının sadece İstanbul’da eğitim gören üniversite öğrencilerini kapsadığının altını çizen Başkan Erdoğan, “Öğrencilerimiz,  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWZeSmM0wngkgK9otS_2wI1C0Vk8vokRoTQ0-Vha-aLL-Ouw/viewform linkini tıklayarak başvuru formunu dolduracak. Başvuruyu yaptıktan sonra da; kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi, nüfus kayıt örneği, anne-baba çalışıyorsa maaş bordrosu çalışmıyorsa SGK dökümünü [email protected] adresine mail olarak gönderilmesi gerekiyor. Başvurular 30 Ekim’e kadar kabul edilecek. Tüm başvurular, dernek yönetimimiz tarafından titizlikle değerlendirilecektir. Amacımız, gerçek ihtiyaç sahibi olan hemşerilerimizin eğitim hayatına destek olmaktır. Derneğimizin bütçesi ve imkanlarının sınırlarını zorlayarak elimizden geldiğinde çok sayıda hemşerimize katkı sunmak istiyoruz” dedi.

 

14 Eki 2023 - 15:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran