Türk Kızılay Elbistan Şubesi törenle açıldı

Asrın felaketi sonrasında yaraları sarmak ve depremzedelere el uzatmak için birçok çalışmaya imza atan Türk Kızılay Elbistan Şubesi’nin resmi açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

Türk Kızılay Elbistan Şubesi törenle açıldı
Türk Kızılay Elbistan Şubesi törenle açıldı
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Türk Kızılay Elbistan Şubesi, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde faaliyetlerini sürdürüyor. Aralarında gönüllülerin de bulunduğu toplam 82 personelle Elbistan’ın 93 mahallesine de yardım eli uzatmaya, umutları yeniden yeşertmeye çalışan Türk Kızılay Elbistan Şubesi’nin resmi açılışı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Elbistan Şubesi törenle açıldı

Törene, koordinatör Kaymakam Tarık Orhan, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Dal, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Türk Kızılay Elbistan Şube Başkanı Mustafa Akan yaptı. Akan’ın selamlama konuşmasının ardından mikrofona davet edilen Türk Kızılay Elbistan Şube Hizmetleri Direktörü Nurdal Durmuş, deprem bölgesinde yaraları sarmaya öncelik verdiklerini söyledi.

Türk Kızılay Elbistan Şubesi törenle açıldı

Durmuş, şöyle konuştu:

“6 Şubat’tan beri burada ve 11 ildeki deprem bölgesinde yaklaşık 6 aydan beri 68 bin gönüllüyle çok emek verdik. Hem devletimizin hem de Kızılay’ın işbirliği ile çok şükür güneşli ve güzel günler görmeye başladık. İlk geldiğimizde buralar kıştı, kardı ve bir umutsuzluk vardı. Ama bugün burada Kızılay’ın hilalini, tesisini ve normalleşen hayatı gördüğümüzde içimizi aydınlatan, içimize huzur ve umut dağıtan bir iyileşmeye doğru gidiyoruz. Daha önümüzde yapılacak çok iş, el uzatılacak çok yetim, öksüz, kimsesiz var. Bunları yapmak için de çok az zamanımız var. Allah hepimizin yardımcısı olsun.”

Türk Kızılay Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Edip Çelik ise,  Kızılay’ın 155 yıllık geçmişe sahip köklü bir kuruluş olduğuna vurgu yaptı.

Türk Kızılay Elbistan Şubesi törenle açıldı

Çelik, “Kızılay’ın, toplumumuz ve ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu maalesef 6 Şubat depremleriyle birlikte bir daha gördük. 6 Şubat’ta hepimiz tarihin tanık olabileceği en büyük acılardan birini yaşadık. Bu süreç içerisinde Kızılay çalışanları ve gönüllüleriyle birlikte insanların acılarını dindirebilmek için dört elle çalışıp koşturduk. Aşevleri ile gıda dağıtımıyla ve bunun gibi pek çok ihtiyacın karşılanması noktasında elimizden gelen gayreti gösterdik. Bu süreçte, Kızılay hak etmediği bir takım şeylerle de karşı karşıya kaldı. Buna en güzel cevabı ise yapmış olduğu hizmetlerle verdi. Sadece insana insan olduğu için değer veren bir köklü bir medeniyetin varisleriyiz. Kızılay da bu düsturla çalıştı. Bu süreç içerisinde Kızılay’da görev alanlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay Elbistan Şubesi törenle açıldı

Programın son konuşmasını Türk Kızılay Genel Başkanvekili Ramazan Saygılı yaptı.

Saygılı, “İyilik treni Kızılay, gönüllere kandiller yakarak bugünlere geldi. Tam 156 yıldır durduğu her durakta herkesi iyilik elçisi yapıyor Kızılay. Herkesin gönüllerine iyiliği bulaştırıyor. Burada da iyilik şubemizin açılışına şahit edildik ediyoruz. Hiç kimseyi, mazlumu ve mağduru geride bırakmadan yüreklerde kandil yakma derdindeyiz. Yarınlara daha umutlu ve güzel bakma konusunda gayret içerisindeyiz. Kızılay’ımız burada” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dua edilerek kurdele kesildi. Katılımcılar, daha sonra şubede incelemeler yaptı.

 

14 Eki 2023 - 15:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Volkan Aslan