Kayabaşı: “AKP’nin emekliye verdiği ikramiye ancak pazar parası olur”

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, bir defaya mahsus olarak verileceği açıklanan 5 bin lira ikramiyenin, emeklilerin beklentisini karşılamaktan uzak olduğunu söyledi.

Kayabaşı: “AKP’nin emekliye verdiği ikramiye ancak pazar parası olur”
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Kayabaşı, ‘5 bin lira ikramiye emeklinin yüzünü güldürmedi’ diyerek emeklinin yaşam koşullarının daha kapsamlı ve uzun vadeli bir çözümlerle iyileştirilmesini istedi.

Emekliye sahip çıkmanın devletin en önemli görevlerinden biri olduğunu vurgulayan Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, emeklinin hayat pahalılığı altında ezilmesinin de kabul edilemeyeceğine dikkati çekti.

İkramiye için ‘AKP’den emekliye pazar parası’ nitelemesi yapan Başkan Kayabaşı, şöyle devam etti:

“AKP hükümeti, 5 bin TL ikramiye ile emeklinin beklentisini karşılayamadı.5 bin TL’lik ikramiye emeklinin yüzünü güldürmedi. Emekliye sahip çıkmak devletin başlı vazifelerden birisiyken geldiğimiz nokta bunun tam tersini yansıtıyor. Hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon vatandaşın iliklerine kadar hissedilirken aldıkları cüzi maaş ile geçim çıkarmaya çalışan emeklilerimiz, çareyi bankalara borçlanmakta buluyor. Bankalara borçlanan emekli sayısı her geçen gün artıyor.”

Bazı firmaların vergi borcunun silinmesi yerine emekli ücretlerine yansıtılmasını isteyen Kayabaşı, “Yandaş firmaların milyarlarca liralık vergi borcunu sileceklerine tahsil edip dar geçimli vatandaşa yansıtmaları gerekiyor. Yeniden Refah Partisi olarak kamu da israfın önlenmesi 54. Hükümette olduğu gibi denk bütçenin oluşturulması geçirilmesi gerektiğini iktidara her fırsatta söylemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

11 Eki 2023 - 15:10 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice Köker