Kahramanmaraşlı Mergül Palta’dan izleyicileri ekranlara kilitleyen performans

TRT 1’de yayınlanan ‘Sen Türkülerini Söyle’ adlı müzik yarışmasında sesi ve performansı ile izleyicileri ekrana kilitleyen Kahramanmaraşlı sanatçı Mergül Palta, ikinci turun birincisi oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

TRT 1’in sevilen ve ilgiyle takip edilen yarışma programı ‘Sen Türkülerini Söyle’, türkü ve halk müziği sevenlerin adresi oldu. Yarışmanın jürisinde Cengiz Özkan, Aysun Gültekin, Emre Yücelen, Öykü Gürman ve İsmail Altunsaray yer alıyor. Yarışmacılar, seslendirdikleri dillere pelesenk olan türküler ve eserlerle birinci olabilmek için çaba gösteriyor. Kahramanmaraşlı sanatçı Müge Palta da, birincilik için yarışıyor. Daha önceki katıldığı yarışmalarda da derecesi olan Palta, performansı ile göz doldurdu. Daha önceki bölümde seslendirdiği 'Yine gam yükünün kervanı geldi’ adlı türküyle izleyenlerin beğenisini kazanan Palta, 13.bölümde ise ‘Baba bugün tersine mi’ adlı uzun havayla sahne aldı.

Sesi ve yorumu ile izleyenleri ekrana kilitleyen Palta, jüri üyelerini de adeta mest etti. Öykü Gürman, yorum karşısında gözyaşlarını tutamazken duygusal anlar yaşandı.

Palta, ikinci turun birincisi oldu ve 50 bin ₺’lik ödülün yarısını almaya hak kazandı.

11 Eki 2023 - 14:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Volkan Aslan