Elbistan Belediyesi’nden öğrenciler için ücretsiz etüt merkezi

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, kentin farklı bölgelerinde sınavlara hazırlanan öğrencilerin ücretsiz şekilde yararlanabilecekleri etüt merkezleri açacaklarını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Etüt merkezlerine alınacak öğrencilerin sınavla belirleneceğinin altını çizen Başkan Gürbüz, “Gerçekten çalışmak ve geleceğini kurtarmak isteyen gençlerimiz buralardan yararlanabilecek” dedi.

Başkan Gürbüz, 6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında ilçede dershane fiyatlarında yaşanan artışlar nedeniyle öğrencilerin mağduriyet yaşamasını istemediklerini vurguladı.

Elbistan’da her bir gencin geleceğini önemsediklerine değinen Başkan Gürbüz, kültür evlerini de bu çerçevede gençlerin hizmetine sunduklarını hatırlattı.

Yeni bir adam atarak etüt merkezleri açacaklarını dile getiren Başkan Gürbüz, şöyle devam etti:

“Elbistan’da dershane fiyatları 50-70 bin bandında seyrediyor. Depremden sonra ekonomik olarak geliri azalan hemşerilerimize bu yönde bir destek sağlamak istedik. Elbistan'da böyle bir açık ve ihtiyaç var. Geçlerimiz buralarda hem sınavlara hazırlanabilecek hem de ders çalışabilecek. Ben okumak istiyorum diyen gençlerimiz için etüt merkezleri kuracağız. Bunun ilki de çok yakında faaliyete geçiyor inşallah. Bu merkezler yavrularımıza tamamen ücretsiz hizmet edecek. Kafeteryası dahi ücretsiz olacak. Sınav yaparak alacağız buraya öğrencilerimizi, yani boş vakit geçirmek isteyen değil de, gerçekten çalışmak isteyenleri, geleceğini kurtarmak isteyen gençleri alacağız.”

Başkan Gürbüz, “Elbistan'da eğitime çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığı'na da çok teşekkür ediyorum. Elbistan'da neredeyse okulsuz kırsal mahallemiz yok. Sürekli buralardan Türkiye birincileri çıkıyor. Biz de bu yavrularımızın sağlıklı ortamlarda derslere çalışmasını borçluyuz diye düşünüyorum. Onların belediyesi olarak onlar için bu hizmeti yapma zorunluluğu hissettim. Taleplere göre yoğunluğa göre etüt merkezlerimizin sayısı da artacak” ifadelerini kullandı

10 Eki 2023 - 10:09 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran