STK’lardan Filistin’e destek

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elbistan Şubesi, İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde birçok STK'nın katılımıyla düzenlenen basın açıklamasında Filistin’e destek çağrısında bulunuldu.

STK’lardan Filistin’e destek
STK’lardan Filistin’e destek
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı Operasyonu'na destek için Çarşı Atik Camii önünde düzenlenen basın açıklamasına Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elbistan Şubesi, İHH İnsani Yardım Vakfı, Cansuyu, Eğitim Bir-Sen, Çınar Der, İyilik Der, Cihannüma ve TÜGVA temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

AGD Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Yesevi Önder yaptığı açıklamada, bugüne kadar İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını meydanlarda telin ettiklerini belirterek, “Yüz yıla yakın süredir İslam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden katlederek, habis bir kanser gibi büyüyen İsrail, hafta sonu pervasız eylemlerinin karşılığını, mutlak başarıya ulaşan aksa tufanı operasyonu ile acı acı tecrübe etmiş oldu. bir kere daha bu güzel sabahı bizlere bahşeden Allah’a hamdediyoruz!

Bunca zamandır bu meydanlarda İsrail’in zulümlerini tel’in için toplandık, zalimlere karşı nefretimizi haykırdık. Kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissederek duaya durduk, kıyama kalktık.

Fakat bugün başka! İte bugün büyük bir sevinçle, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda elde edilen bu büyük başarıyı kutlamak, Filistinli kardeşlerimizle ve mücahitlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız!

İlk kıblemiz, haremimiz, etrafı mübarek kılınmış Mescid-i Aksa’mız, hergün terörist İsrail ve Yahudi işgalciler tarafından düzenlenen baskınlarla taciz ve tahkir ediliyorken, sokaklarda masum siviller kurşuna diziliyorken, on yaşında çocuklar tutuklanıyorken, Gazze’de ambargo ve abluka şiddetini artırmışken, sadece Filistinli kardeşlerimizin değil, tüm Müslümanların izzeti her gün her an çiğnenmeye devam ediyorken gerçekleşen bu operasyon, yalnız İsrail’e değil, dünyayı kana boğan tüm zalimlere verilmiş bir cevaptır” dedi.

Başkan Önder, açıklamasının devamında, “Daha önce haykırdığımız gibi yine buradan haykırmayı bir vazife biliyoruz. İsrail’in başkenti ne Kudüs, ne de Tel Aviv’dir. İsrail’in başkenti cehennemin dibidir! Ey Allah’ın lanetlediği kavim, ey İsrail! Ne kadar zulmederseniz edin, ne kadar kan dökerseniz dökün, Mescid-i Aksa’yı, Kudüs’ü, Filistin’i bizden koparamayacaksınız! İşte biz aksa için canını vermeye hazır on binler yüzbinler milyonlar olarak daima karşınızda olacağız. Tarih sahnesinden silinip gideceğiniz güne kadar sizinle mücadele edecek, kanımızın son damlasına kadar savaşacağız. İşte bu hafta sonu olduğu gibi hiç beklemediğiniz bir anda sizi bu coğrafyadan söküp atacağımız günler yakındır.

Siyonist lobilerin ve dünyadaki terörün ana merkezi olan ABD ile İslam coğrafyasında yaptıkları katliamlar, işgaller, tecavüzler, sömürü faaliyetleri ayan beyan ortadadır. Kafirlerin birbirlerini nasıl desteklediğini görmemek için kör, duymamak için sağır, dertlenmemek için vicdan ve izandan yoksun olmak gerekir. Müslümanların da Filistin davasına gerekli önemi ve önceliği vermesi, tüm maddi olanakların ve manevi desteğin mücahitlerin hizmetine sunulması şarttır. Kudüs ve mescidi aksa için gayret göstermek imanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir.

Buradan başta ülkemiz olmak üzere tüm Müslüman devlet yöneticilerine ikazda bulunuyoruz: Amerika’dan, İsrail’den, Avrupa’dan, Rusya’dan, Çin’den değil, Allah’tan korkun. Allah’a güvenin, ahiretinizi düşünün! Bırakın bu normalleşme adımlarını! Tarihinize bakın inancınıza sarılın! Müslüman ülkelerle iş birliğini geliştirin! sorunlara birlikte çözüm arayın! Kendine Müslüman diyen herkes hatırlamalıdır ki; elbet bir gün toprak olacağız, tek gayemiz Allah’ın rızasıdır. rıza-i ilahi ancak bütün varlığımızla cihad etmekle, Müslümanların sevindiğine sevinmek, üzüldüğüne üzülmekle olur. Cenab-ı Hak İsrail’e karşı çarpışan yiğit kardeşlerimize güç, kuvvet versin, attıklarını isabet ettirsin, Aksa Tufan’ı operasyonunu mutlak zaferin ve özgür Kudüs’ün habercisi eylesin!” ifadelerine yer verdi.

Basın açıklamasının ardından STK temsilcileri ve vatandaşlar, Filistin’in kurtuluşu için hep birlikte dua ettiler.

09 Eki 2023 - 17:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran