Adnan Hoca’nın 45 yıldır taktığı kayıp saatini bulana ödül

Elbistan’a bağlı Uncular Mahallesi’nin Akkaya mezrasında imamlık yapan ve ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen Adnan Korkutan’ın, 45 yıldır kolundan çıkarmadığı saatini bulana ödül verilecek.

Adnan Hoca’nın 45 yıldır taktığı kayıp saatini bulana ödül
Haber albümü için resme tıklayın

Aslen Darendeli olan ve yaklaşık 35 yıl önce Elbistan’a bağlı Uncular Mahallesi’nin Akkaya mezrasına yerleşen 62 yaşındaki hafız Adnan Korkutan, tek göz bir odada yaşamını sürdürüyordu. Yatağından ve döşeği ile çok sevdiğini söylediği kelebeklerin koleksiyonundan başka da eşyası bulunmayan Korkutan, son yıllarda Adnan Menderes Bulvarı otogar önünde bekliyordu. Korkutan’ın 45 yıldır kolundan çıkarmadığı saati, 8 Ağustos günü akşam saatlerinde abdest almak için girdiği cami lavabosunda kayboldu. Korkutan ise, kendisi için manevi değeri büyük olan saatini her yerde arıyor.

Korkutan’ı ziyaret eden Elbistan Esnaflar ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin, saati bulana ödül verme kararı aldıklarını söyledi.

Saatin, Adnan Hoca için manevi değer taşıdığını belirten Şahin, “Adnan Hocamız, Elbistan’ın değeri. Kendisinin de çok değer verdiği 45 yıllık saati kaybolmuş. Bez mavi-sarı karışık kordonlu kirli kurma kolu arşınmış ve rakamları da çizgili bir saat. Bulanlara ödül vereceğiz. Kendisi de saatine kavuşmayı bekliyoruz” dedi.

04 Eki 2023 - 13:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız