Öztunç, Güngör’ün milletvekillerine gönderdiği koliyi iade etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün milletvekillerine yöresel ürünlerin yer aldığı 600 koli göndermesini sert bir dille eleştirdi.

Öztunç, Güngör’ün milletvekillerine gönderdiği koliyi iade etti
Öztunç, Güngör’ün milletvekillerine gönderdiği koliyi iade etti
Video için play'e tıklayın

İçinde ceviz sucuğu, tarhana, biber ve Maraş çöreği gibi gıda maddelerinin olduğu koliyi iade edeceğini belirten Öztunç, “Depremzedenin rızkını niye milletvekillerine gönderiyorsun. Milletvekillerine koli göndereceğine depremzedelerin sorununu çöz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TBMM’nin yeni yasama yılı başlangıcı dolayısıyla şehre özgü ürünlerden tarhana, biber, sumak, Maraş çöreği, ezme, üzüm sucuğu ve cevizden oluşan 600 koli hazırlatıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) milletvekilleri ve personellere gönderdi.

Kolilerden biri, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a ulaştı. Öztunç, yaklaşık 1000 TL değerinde ürünlerin olduğu kolinin, depremzedelere değil de milletvekillerine gönderilmesine tepki gösterdi.

Kendisi gibi tüm CHP milletvekillerinin koliyi iade edeceğini belirten Öztunç, “Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, milletvekillerine koli göndermişsin. Vatandaşların beklediği koliyi milletvekillerine göndermişsin. İçine yöresel ürünlerimizi koymuşsun. Tarhana var, sucuk var, biber var. Bin lira civarında tutuyor bu koli. Vatandaş, ekmek bulamıyor, su bulamıyor konteyner bulamıyor sen milletvekillerine koli gönderiyorsun öyle mi? 600 milletvekiline koli göndermişsin. Gerçekten ayıptır. Deprem şehri orası. Depremzede bir belediye orası. Sen depremzedenin rızkını, hakkını niye milletvekillerine gönderiyorsun. Ben bunu iade ediyorum. CHP milletvekilleri de iade edecek. Buraya harcadığın parayla belki bir yara sararsın. Milletvekillerine koli göndereceğine depremzedelerin sorununu çöz” ifadelerini kullandı.

03 Eki 2023 - 16:14 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran