"TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması" ödülleri sahiplerini buldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, "Türkiye Yüzyılı, sadece ülkemiz için değil, bizimle gönül ortaklığı kurmuş ülke ve toplumlar başta olmak üzere tüm insanlık için daha adil, daha güvenli, daha istikrarlı bir geleceğin adıdır." dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye Yüzyılı sadece ülkemiz için değil, bizimle gönül ortaklığı kurmuş ülke ve toplumlar başta olmak üzere tüm insanlık için daha adil, daha güvenli, daha istikrarlı bir geleceğin adıdır." dedi.

Altun, Arı Stüdyosu'nda "TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması" ödül törenindeki sözlerine, bu sene dokuzuncusu düzenlenen ve radyo yayıncılığından, görsel yayıncılık, iletişim kampanyasına kadar 13 kategoride eserlerin üretildiği yarışmaya katılan gençleri tebrik ederek başladı."Küresel hakikat mücadelesi uğrunda yoğun bir mesai..."
Geleceğin iletişimcileri ve yayıncıları diye nitelendirdiği gençlerden bu bakış açısına sahip olmalarına yönelik beklentisini ifade eden Altun, "Devletimizin bu yolda her daim arkanızda olacağını, cesaret ve kararlılıkla atacağınız adımların her zaman güçlü bir destek bulacağını bilmenizi isterim. Şundan hiç kuşkumuz yok, Türkiye'nin gençleri, sahip oldukları imkanlar ve bizlerin onlara duyduğu bu inançla Türkiye Yüzyılı'nı en iyi şekilde inşa edecekler." değerlendirmesinde bulundu.

Dünyanın bugünkü gerçekliği ve mevcut koşullarındaki meydan okumalara dikkati çeken Altun, şunları kaydetti:

"Belirsizlik ve krizlerle damgalanan bu çağda en önemli sınamalardan birisi de yeni teknolojilerin ve ortaya çıkan yeni aktörlerin etkisiyle her geçen gün daha da radikalleşen hakikat kriziyle mücadele hususudur. Bütün dünya bugün bir hakikat kriziyle uğraşmaktadır. Küresel medya şirketlerinin kar etme dürtüsüyle, terör örgütlerinin ve diğer karanlık odakların ise müfsit ve art niyetli saldırılarıyla, ne yazık ki bugün şiddetli bir biçimde dejenere edilen bir iletişim ortamını tecrübe ediyoruz. Her alanda hızla devam eden dijitalleşme, iletişim ve medya alanında sunduğu fırsatların yanı sıra yeni sorunları da beraberinde getiriyor. Siber ortamda, adeta dijital bir muhasara altına alınan gerçeklik, sanatın, toplumun, kültürün ve siyasetin, üzerinde sağlam temeller inşa edeceği, özgün ve nitelikli eserler ortaya koyacağı bir zemin olma niteliğini günden güne kaybediyor. Küresel bir sorun haline gelen bu krizle küresel bir düzeyde, küresel bir iddianın sahipleri olarak mücadele edilmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gerek Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak bizler, gerek TRT ve Anadolu Ajansı başta olmak üzere iletişim ve medya alanında vazifeler üstlenen tüm kurum ve kuruluşlarımız, küresel hakikat mücadelesi uğrunda yoğun bir mesai ve canhıraş bir emek sarf ediyoruz. En gelişmiş imkan ve araçlarla dezenformasyon saldırılarına, algı operasyonlarına, kara propaganda faaliyetlerine karşı koyuyor, Türkiye'nin haklı tezlerini, kültürel birikimini, her alanda serpilip büyüyen imkan ve kabiliyetlerini tüm dünyada en güzel ve en doğru şekilde temsil etmeye gayret ediyoruz."

03 Eki 2023 - 12:03 - Eğitim & Kültür

Mahreç  Anadolu Ajansı