ETSO’dan 500 dar gelirli öğrenciye kırtasiye desteği

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye kırtasiye çeki dağıttı.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) tarafından 22 yıldan beri geleneksel olarak sürdürülen yardım kampanyasında bu yıl 500 öğrenci için her biri 300 TL olan kırtasiye alışveriş çeki hazırlandı. Çekler, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, 6 Şubat’taki depremin ardından eğitime verdikleri bu desteğin daha da anlamlı ve önemli hale geldiğini söyledi.

Yüzyılın afetiyle yüzleşen kentte, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim giderlerine katkı sunmak istediklerini vurgulayan Başkan Paksoy,” Biz ETSO olarak 22 yıldır eğitime elimizden gelen desteği sunmaya gayret ediyoruz. Bunu da görev biliyoruz. Depremin merkez üssü olan Elbistan’ımızda eğitim öğretim yılı başladı. Hem deprem süreci hem de ekonomik nedenlerden dolayı çok sayıda mağdur ve ihtiyaç sahibi hemşerimiz var. Çocuklarımızın kırtasiye ihtiyaçları da önemli bir yekun teşkil ediyor. Biz de bu yükü hafifletme adına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile ihtiyaç sahibi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine destek olmak istedik.

Her biri 300 TL olan 500 adet kırtasiye alışveriş çeki hazırladık. Bu çekleri ilk ve ortaokullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fatih Çetin’e teslim ettik. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ise ilk ve ortaokulların müdürlerine bu çekleri dağıtarak, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmasını sağlayacak. Öğrencilerimiz de çekin üzerinde ismi yazan kırtasiyeden ihtiyacına göre alışveriş yapacak. Bu vesile ile yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kırtasiye alışveriş çeklerini teslim alan Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ise, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın, eğitime destek anlamında örnek teşkil edecek çalışmalara imza attığını dile getirdi.

Çetin, “Şehrimizde eğitim alanında önemli çalışmalara imza atan Elbistan Ticaret ve Sanayi Odamız, dar gelirli öğrenciler için bu yıl da taşın altına elini koyarak imkanları ölçüsünde kırtasiye desteğinde bulundu. Bu proje, asrın felaketinin üstesinden asrın dayanışmasıyla gelmeye çalıştığımız bu günlerde çocuklarımıza yeni bir gelecek inşa edebilmek için omuz omuza olduğumuzun göstergelerinden biri ve en önemlisi. Bu kırtasiye çeklerini, kısa süre içerisinde belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştıracağız. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Paksoy’a eğitime verdiği önem ve destekten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

19 Eyl 2023 - 10:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran