Muhtardan Büyükşehir’e yol tepkisi: “Mahallemizle alakası yok”

Elbistan’a, bağlı Izgın Mahalle Muhtarı Rahim Arslan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Afşin’le Izgın’ı bağlayan yolda yenileme’ şeklinde duyurduğu asfalt çalışmasının mevcut yolla alakasının olmadığını söyledi

Muhtardan Büyükşehir’e yol tepkisi: “Mahallemizle alakası yok”
Haber albümü için resme tıklayın

Arslan, mahallesinden Afşin’e ulaşım sağlayan yolun çukurlarla kaplı olduğunu belirterek, “Bizim yolumuzda böyle bir çalışma olmadı” dedi.

Izgın Mahalle Muhtarı Rahim Arslan, söz konusu çalışmanın, yolun Afşin tarafındaki bir bağlantı yolunun yapımını içerdiğinin altını çizerek, “Mahallemizle alakası olmayan bu çalışmada Izgın’ın adının zikredilmesi bizi üzdü” ifadesini kullandı.

Arslan, şöyle konuştu: “Bizim yolumuzda herhangi bir çalışma yok. Çalışma olan yol da bize ait değil zaten. Afşin’in yolu. Afşin hayvan pazarının olduğu bölgede. Bizim yolumuzun hali ise ortada. Sıkıntılarımız sürüyor. Bizim yolumuz her sene böyle berbat durumda. Bizim yolumuzda herhangi bir çalışma yok. Bizim yolumuz harabe halinde. Izgın’ın adı kullanılarak böyle bir çalışma yapılıyor denmesi bizleri üzdü. Kış mevsimi geliyor. Bu yol daha çok bozulacak. Her gün çok sayıda araç bu yolu kullanıyor. Hali ise ortada.”

Muhtar Arslan, “Mahalle girişimizde de yollar tahrip olmuş durumda. Daha önce yetkililere ilettik ama maalesef bir sonuç alamadık. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.

11 Eyl 2023 - 16:10 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran