Kaymakam Yıldız, Nurhak’a veda etti  

Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız, ilçedeki yaklaşık 10 aylık görev süresinin ardından ilçeye veda etti.

Kaymakam Yıldız, Nurhak’a veda etti  
Kaymakam Yıldız, Nurhak’a veda etti  
Haber albümü için resme tıklayın

Yıldız, kaymakam vekili olarak 2022 Kasım ayında başladığı görevini tamamladı. Yıldız’ın onuruna bir veda yemeği düzenlendi.

6 Şubat’taki asrın felaketinde en ağır yıkımı yaşayan ilçelerin başında gelen Nurhak’ta, afet sürecinin yönetilmesinde büyük özveri ile görev yapan Yıldız, veda mesajında; “Nurhak, 6 Şubat’ta meydana gelen Pazarcık ve Elbistan depremlerinden en çok etkilenen ilçelerden biridir. Yaklaşık 4 bin 600 yapı stokunun 1.900’ü, kamu hizmet binalarının yüzde 70’i, okulların yüzde 50’si, ibadethanelerin ise yüzde 60’ı acil-yıkık veya ağır hasarlıdır.

Bu denli büyük bir yıkımın yaşandığı ilçemizde devletimizin tüm imkanlarını vatandaşlarımız için kullandık. Akut dönemden başlayarak şu zamana kadar birçok hizmeti hayata geçirdik. Nurhak’ta köy evlerinden, TOKİ’ye, ibadethanelerden, kamu kurumlarına, yıkım ve enkaz kaldırmadan, eğitim ve sağlık yatırımlarına kadar birçok hizmetin ihalesi yapılmış olup, bir kısmı inşaat faaliyetlerine başlamıştır” dedi.

Böyle bir acı tablonun bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Yıldız, “Bu süre zarfında koordinatör olarak ilçemize gelen vali ve kaymakamlarımıza, yakın koruma arkadaşlarıma, daire amirlerine, muhtarlarımıza, memurlarımıza, geçici görevlendirme ile ilçemize gelen kamu personellerine, sivil toplum kuruluşlarına, vatandaşlarımıza, gönüllülere çalışmalarından dolayı Nurhak’a kattıkları her şey için teşekkür ederim. Afetsiz, afiyetli günler bizim olsun. Allah bu acıları bir daha ülkemize yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

11 Eyl 2023 - 08:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Koray Cengizler