Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı görevine başladı

Hakimler Savcılar Kurulu’nun (HSK) 2023 Yaz Kararnamesi ile Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan İsmail Sarı, görevine başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Hakimler Savcılar Kurulu’nun (HSK) 2023 Yaz Kararnamesi ile Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan İsmail Sarı, görevine başladı.

Başsavcı Sarı, deprem sürecini yaşayan Elbistan’da adaletin tecellisi noktasında üzerlerine düşeni en iyi şekilde yerine getirme gayretinde olacaklarını vurguladı.

Burdur’un Bucak Cumhuriyet Başsavcısı iken; HSK’nın 2023 Yaz Kararnamesi ile Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan İsmail Sarı, ilçedeki mesaisine başladı.

Başsavcı Sarı, 6 Şubat’taki ikinci depremin merkez üssü Elbistan’da hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileğinde bulundu.

Elbistan’ın yeniden ayağa kalkması noktasında devletin tüm kurumlarının seferberlik ruhuyla çalıştıklarını dile getiren Başsavcı Sarı, sürecin adli ve hukuki boyutunda da omuzlarına yüklenen sorumluluğun bilincinde görev yapacaklarının altını çizdi.

Yeni adli yılın 1 Eylül itibariyle başladığını belirten Başsavcı İsmail Sarı, “Yeni adli yılımız hayırlı olsun. Yeni adli yılımızda; başta deprem neticesinde karşılaştığımız adli konular ve soruşturmalar olmak üzere adaletin ve hukukun tesisi için görev yapacağımızın bilinmesini isterim. Adliyemizde görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcılarımız ile tüm personellerimizin bu sürece en üst seviyede katkı sağlayacağız. Asrın felaketini yaşayan Elbistan’ın, afetten önceki günlere ve daha iyi noktalara ulaşması en büyük dileğimiz. Yargı mensupları olarak yaptığımız işin vicdani ağırlığının farkındayız. Bu düşüncelerle, 2023-2024 adli yılının hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

01 Eyl 2023 - 16:37 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran