Bölge Müdürü Fidan’dan Elbistan-Göksun yolunda inceleme

Karayolları 5.Bölge Müdürü Mehmet Ali Fidan, Elbistan-Göksun karayolundaki çalışmaları yerinde inceledi.

Bölge Müdürü Fidan’dan Elbistan-Göksun yolunda inceleme
Bölge Müdürü Fidan’dan Elbistan-Göksun yolunda inceleme
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’ın ulaşımdaki can damarı sayılabilecek Göksun karayolundaki bölünmüş yol çalışmaları 2016 yılından beri sürüyor. Kamulaştırma başta olmak üzere birçok sorun nedeniyle 7 yıldır bitirilemeyen 66 kilometrelik yolun bir kısmı asfaltlandı. Diğer bölümlerinde ise asfalt ve altyapı çalışmaları sürüyor. Öte yandan çalışmalardaki ilerlemenin daha hızlı sağlanabilmesi amacıyla Erçene-Ekinözü kavşağı arasındaki 12,5 kilometrelik bölüm için güzergah değişikliğine gidildi. Bu güzergahta ilk asfalt geçtiğimiz günlerde atıldı. Asfaltlama çalışmaları-, Ekinözü kavşağına kadar ulaştı. Ceyhan Nehri üzerinde yapımına başlanan yeni köprünün tamamlanmasıyla birlikte güzergah ulaşıma açılacak.

Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Ali Fidan, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur’la birlikte Elbistan-Göksun karayolunda incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Fidan ve Okur, yoldaki çalışmaları da yerinde inceledi.

Fidan, söz konusu güzergahı en kısa sürede tamamlayıp ulaşıma açma noktasında yoğun mesai harcandığına dikkat çekti.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur da; toplam 66 kilometre uzunluğundaki karayolunda 2 farklı şekilde çalışma sürdürüldüğünü belirterek, “İlçemiz açısından hayati önemdeki bu yolla ilgili Karayolları 5. Bölge Müdürümüz Mehmet Ali Fidan’la birlikte yerinde inceleme yaptık. Erçene-Ekinözü kavşağında ve Erçene-Kanlıkavak Mahallesi arasında yoğunlaşan çalışmalar var. Erçene-Ekinözü kavşağı arasında asfaltlama çalışmalarında sona geliniyor. Bu yolun 10 kilometresinde asfalt çalışması yapıldı. 2,5 kilometresi ise trafiğe açık. 7,5 kilometresi de önümüzdeki günlerde tamamlanacak ve böyle 10 kilometrelik arter ulaşıma açılacak. Elbistan-Darıca karayolunun da ihalesi kısa süre önce yapıldı. İnşallah her iki güzergahın da tamamlanmasıyla birlikte Göksun’dan Malatya’ya kadar kesintisiz bir bölünmüş yola kavuşacağız” ifadelerini kullandı.

 

31 Ağu 2023 - 15:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Koray Cengizler