Nurhak’taki depremzede üreticilere 301 küçükbaş hayvan daha teslim edildi

Nurhak’ta, 6 Şubat depremlerinde telef olan hayvanların yerine Nurhak İlçe Tarım ve Orman müdürlüğü ekiplerince 294 adet keçi 7 adet teke verildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Nurhak’ta, 6 Şubat depremlerinde telef olan hayvanların yerine Nurhak İlçe Tarım ve Orman müdürlüğü ekiplerince 294 adet keçi 7 adet teke verildi.

Asrın felaketi olarak bilinen 6 Şubat depreminde Nurhak’ta hayvancılık yapan vatandaşların küçükbaş hayvanları telef olmuştu. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bölgedeki çalışmaları sonucunda telef olan hayvanların sayısı ve cinsleri tek tek kayıt altına alındı. İlçede, küpeli her hayvanın yerine yenisinin verilmesi projesi çerçevesinde küçükbaş hayvan dağıtımı devam ediyor. 7 depremzede üretici daha, telef olan hayvanlarının yerine yenilerini aldı.

Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız, 7 üreticiye toplamda 294 keçi ve 7 teke teslim edildiğini bildirdi.

Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Nurhak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz 6 Şubat’ta meydan gelen depremler nedeniyle hayvanları telef olan 7 yetiştiricimize 294 adet keçi 7 teke dağıtımı yaptı. Yetiştiricilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı

Depremde telef olan hayvanlarının yerine yenilerini alan yetiştirici Mustafa Çanak ise, “ Bizim varımız yoğumuz tek geçim kaynağımız bu hayvanlar. Depremde maalesef birazını kaybettik. Ama devletimiz var olsun, ölen hayvanlarımızın yerine yenisini verdiler. Nurhak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze ve Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız’a bütün üreticiler olarak çok teşekkür ediyoruz” dedi.

30 Ağu 2023 - 14:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Lale Sürücü