Jandarmadan düğünde havaya ateş açanlara şok baskın

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, bir düğün töreninde havaya ateş açanlara yönelik olarak yaptığı şok baskında 2 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Olay, ilçeye bağlı Doğan Mahallesi’nde meydana geldi. İlçeye bağlı kırsal Doğan Mahallesi’ndeki bir düğünde havaya ateş edildiği ihbarını alan jandarma ekipleri, merasim alanı yakınlarında şüpheli hareketler sergileyen bir şahsı durdurdu. Şahsın üzerinde yapılan aramada, 1 adet ruhsatsız tabanca ile silaha ait 3 adet şarjör ele geçirildi. Çalışmalarına devam eden Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, tören alanı çevresinde bir şahsın daha üst aramasını yaptı. İkinci şahsın üzerinden de 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 şarjör ve 150 adet fişek ele geçirildi. Silahlara ve fişeklere el konuldu.

Gözaltına alınan şahıslar, işlemleri için karakola götürüldü. Şahıslar hakkında ilgili kanunlar çerçevesinde adli işlem başlatıldı.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin düğün, nişan ve benzeri törenlerde havaya ateş açılmasının önlenmesine yönelik çalışmalarının ve denetimlerinin aralıksız olarak süreceği vurgulandı.

 

30 Ağu 2023 - 11:43 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız