Bakan Yardımcısı Karaloğlu’ndan Elbistan ziyareti

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu; beraberindeki Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, AFAD Başkanı Okay Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile birlikte Elbistan’ı ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Karaloğlu’ndan Elbistan ziyareti
Bakan Yardımcısı Karaloğlu’ndan Elbistan ziyareti
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Kaymakamlığı’nı ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu ve beraberindeki heyeti Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız tarafından karşılandı. 6 Şubat depremlerinin ardından şehrin imar ve inşası noktasında alanda yürütülen çalışmalar hakkında Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız’dan bilgi aldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda 6 Şubat depremlerinin sonrasında yürütülen çalışmaların görüşüldüğü istişare toplantısına İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu; beraberindeki Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, AFAD Başkanı Okay Memiş, Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz ve kurum amirleri katıldı.

İstişare toplantısının ardından bir değerlendirme yapan İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, “Bugün sayın valimizde yeni başladı ona da hayırlı olsun. Benim ikinci gelişim ama ilçeleri ilk defa gezebildik. Bugün gerçekten utlu olduk. Niye mutlu olduk. Bizim sıfır noktamı 6 Şubat. 6 Şubat’tan bugüne geldiğimizde Kahramanmaraş’ta olan biten gerçekten hepimizi mutlu ediyor. Umut veriyor. Kahramanmaraş deprem yaşamış şehirler içerinse en hızlı toplananlardan bir tanesi. Bunda çok insanın emeği var. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, yerelde valilerimiz, kaymakamlarımız, büyükşehir belediye başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, diğer kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, herkesin çok emeği var. Herkese çok teşekkür ediyorum. İyi yoldayız, iyi gidiyoruz. Yılsonuna kadar çok sayıda konutu inşallah bütün ilçelerimizde haklımızla buluşturacağız. İnşallah halkımızı artık geçici barınma merkezlerinden, konteyner kentlerden kalıcı konutlarına yılsonuna kadar büyük bir çoğunluğunu taşımış olacağız.

Elbistan’ı seviyoruz. Elbistan’ımızın gümrük kapılarını güçlendireceğiz. Elbistan ülkenin önemli ilçelerinden bir tanesi ve öyle kalacak inşallah” dedi.

27 Ağu 2023 - 16:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran