Elbistan Fen Lisesi Müdürü Şahin’den veda mesajı

Elbistan Fen Lisesi’nde 4 yıldır müdürlük görevini başarıyla yürüten ve deprem sürecinde de karargaha dönüşen okulunda yaraları sarmak için canla başla çalışan Mikail Şahin, İzmir’e atanması dolayısıyla ilçeden ayrılıyor

Elbistan Fen Lisesi Müdürü Şahin’den veda mesajı
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Fen Lisesi’nde 4 yıldır müdürlük görevini başarıyla yürüten ve deprem sürecinde de karargaha dönüşen okulunda yaraları sarmak için canla başla çalışan Mikail Şahin, İzmir’e atanması dolayısıyla ilçeden ayrılıyor.

Eğitim çıtasının ve akademik başarı grafiğinin yükselmesinde idareci olarak büyük katkı sunan Şahin, Elbistan Fen Lisesi’nin birçok alanda da ilklere imza atmasını sağladı.

22 yıllık meslek hayatında eğitimi öncelikleyerek kendini öğrencilerine adayan Elbistan Fen Lisesi müdürü Mikail Şahin, yayımladığı veda mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Elbistan Fen Lisesi’nin ulusal 2019 yılında Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü iken Elbistan Fen Lisesi Müdürlüğüne atandım. 2019 yılı Ağustos ayından itibaren beklemeden ve hiç durmadan, mesai mefhumu gözetmeden, Elbistan Fen Lisesini olması gereken ve hak ettiği noktaya getirmek için emek, gayret ve fedakarlıkla çalışmaya başladım.

Anlayış ve zihniyet dönüşümünü gerçekleştirerek ideal kadroyu, Elbistan’ın en iyi kadrosunu oluşturduk. Daima ilerleyen, daima yükselen ve kurumsallıktan ödün vermeyen bir okul çizgisi oluşturduk. Kapalı Spor Salonundan öğrencilere özel nezih okul içinde olmayan Kafeteryasına kadar, öğrenciye özel bahçe düzenlemesinden etüt salonları ve kütüphane yemekhane konferans salonu ortamlarına kadar, Pansiyon olanaklarından odaların konforuna kadar, okul imkanları ve kaliteli ortamdan Fen Lisemizin her bir eklenti ve köşesine kadar konforu ve kaliteyi yükselttik, imkan ve olanakları en üst seviyeye çıkardık, sosyal kültürel ve sportif imkan ve olanaklar ile faaliyetleri en üst noktaya taşıdık.

Akademik eğitim çalışmaları konusunda aykırı ve ilk olan uygulamalar gerçekleştirdik. Sürekli etkileşim içerisinde yaşayan ve gelişen bir okul ortamı oluşturduk. Ekstra faaliyetler, dersler, etütler, soru çözümleri, bireysel ilgi, disiplin, çalışma, kurslar, veli görüşmeleri, akşam veli toplantıları, takip, seminerler, konferanslar, akademik geziler, bilimsel etkinlikler vs onlarca faaliyeti bir arada yürüttük.”

Elbistan tarihinde ilkleri yaşatan başarıların kendisi için en büyük gurur vesilesi olduğuna vurgu yapan Şahin, Elbistan Fen Lisesi’nin kurumsal kültürü olan bir okula dönüştüğünün altını çizdi.

Şahin, “Geleceğimiz; gençlerimiz anlayışıyla yeri geldi gece yarılarında okuldan ayrılarak, hafta sonunda dahi okulda bulunarak ülkemizin ve memleketimizin geleceği olan gençlerimiz için, Elbistan’ımızın gençleri için durmadan, yorulmadan, hep ilkleri gerçekleştirerek çalıştık.

Pandemi dönemine ve fiziki düzenlemelere de devam ederken akademik olarak YKS sınavlarında Türkiye dereceleri, bireysel başarılar, kitlesel başarılar elde ettik. Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinin en seçkin bölümlerine öğrenci yerleştiren noktaya ulaştık. Başarı çizgisi her yıl benzer şekilde devam ederek standart haline gelen bir seviyeye ulaştı.

Bilimsel etkinlikler ve TÜBİTAK projelerinde çok büyük mesafe aldık. Bilim söyleşileri ile yarışmalarla öğrencilerimizi üniversite standartlarında bir lise yaşamına yaklaştırdık. Son yaşanan deprem felaketine rağmen TEKNOFEST gibi bir yarışmada Elbistan tarihinde olmayan Türkiye ikinciliği elde ettik.

YKS sınavlarında ayrı ayrı TYT ve AYT oturumları ve ders bazında sınavların tüm derslerinde Elbistan Fen Lisesi net ortalamalarını Türkiye ortalamalarının gerisinden çok çok üstüne çıkardık. Müdür yardımcılarım, öğretmen kadromuz ve yardımcı personellerimiz ile Elbistan Fen Lisesini her alanda en üst noktaya çıkardık. Ve daha yazmakla bitmeyecek birçok çalışma, düzenleme, faaliyet, etkinlik, projeler ile öğrencilerimize gurur duyacakları kurumsal kültürü olan bir Elbistan Fen Lisesi oluşturduk. Süreç içerisinde değişik oluşumlar veya kişilerden kaynaklı engellemeler, yanlış algı üretmeler, karalamalar ile karşılaşsak dahi Elbistan’ımızın gençleri için hepsini bertaraf ederek en iyiye ulaşmak için hiç durmadık ve her alanda Elbistan tarihinde olmayan başarıları, ilkleri ve gurur duyulacak sonuçları elde ettik” ifadelerini kullandı.

Deprem sürecinde de Elbistan Fen Lisesi’nin afetzedeler için güvenli bir sığınak ve yardım merkezi görevini üstlendiğini anlatan Şahin, “Asrın felaketi olan depremlerde de Elbistan Fen Lisesini tüm vatandaşlarımıza ilk deprem anından itibaren açarak, barınma, yemek, yardım dağıtımları, toplanma merkezi, arama kurtarma ve yardım görevlilerine ev sahipliği, dışarıdan gelen gönüllü ve kamu çalışanlarına ev sahipliği yaparak gece ve gündüz 24 saat açık şekilde devletin okulunun devletin vatandaşına, millete ev olması, sığınak olmasını sağladık. 6 Şubat’taki Pazarcık merkezli depremden hemen sonra okulu herkese açarak ve özellikle ikinci depremden sonra tüm okul kampüsünü toplanma ve dağıtım merkezine dönüştürerek bir gün dahi durmadan depremin etkisini azaltmak için çalıştık. Kendi evim deprem anında yıkılmasına ve tüm eşyalarla yok olmasına rağmen kendim de okulda barınarak 24 saat esasına göre vatandaşlarımıza hizmet ettik. Resmi olarak evim yıkıldığından dolayı 6 Haziran tarihine kadar idari izinli olmama rağmen bir gün dahi izin kullanmadan çalıştık ve depremin zor günleri geride kaldıktan sonra okulumuzun tüm tamirat tadilat ve arızalarını gidererek, bakım onarımlarını yaparak tekrar hazır hale getirdik ve Nisan ayında tekrar okulumuzu öğrencilerimize açtık.

16 Ağu 2023 - 14:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice Köker