Vali Coşkun, Kahramanmaraş’a veda etti

Valiler Kararnamesi ile Denizli Valiliği’ne atanan Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş’a veda etti.

Valiler Kararnamesi ile Denizli Valiliği’ne atanan Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş’a veda etti.

 Pandemi döneminde göreve başladığı Kahramanmaraş’ın 6 Şubat’ta deprem felaketiyle yüzleştiğini belirten Vali Coşkun, yayımladığı veda mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın İçişleri Bakanımızın takdir ve tensipleri ile Denizli Valiliğine atanmam sebebiyle üç yıldır onurla görev yaptığım Kahramanmaraş’a ve sizlere arz-ı veda ediyorum.

 Göreve başladığımız ilk günden itibaren yakın tarihimizin en zor günlerinde, vatan ve bayrak uğrunda hem Anadolu’ya hem de dünyaya eşsiz bir kahramanlık örneği gösteren şehrimizin bu mirasını koruma ve canlı tutma şuuruyla hareket ettik.

 Pandemi döneminde bu kahraman şehre geldim. Pandeminin zorlu sürecini atlattık dediğimiz bir dönemde “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen iki büyük depremle sarsıldık. Depremde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Devletimizin, aziz milletimiz ile birlikte Kahramanmaraş’ımızı en kısa sürede yeniden ayağa kaldıracağına olan inancımız tamdır.

 Bu vesileyle Kahramanmaraş’ta görev yaptığımız süre içerisinde birlikte mesai yaptığımız çalışma arkadaşlarıma, eski ve yeni milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, meslek örgütlerimize sivil toplum kuruluşlarımıza, iş insanlarımıza kamu görevlilerimize, hayırseverlerimize, muhtarlarımıza, basın mensuplarımıza ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, şahsıma gösterdikleri teveccüh ve destek için şükranlarımı sunuyorum.

 Bugün kahraman şehrimize ve kıymetli vatandaşlarımıza veda ediyorum. Bu görev değişiminin her iki şehrimiz için de hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

15 Ağu 2023 - 14:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice Köker