Massey Ferguson’un dev traktörünü Elbistanlı çiftçi satın aldı

Elbistan Massey Ferguson Bayii Halis Demir Showroom’da sergilenen Türkiye’nin en güçlü ve en büyük traktörlerinden olan Massey Ferguson 8740 S mode...

Massey Ferguson’un dev traktörünü Elbistanlı çiftçi satın aldı
Massey Ferguson’un dev traktörünü Elbistanlı çiftçi satın aldı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Massey Ferguson Bayii Halis Demir Showroom’da sergilenen Türkiye’nin en güçlü ve en büyük traktörlerinden olan Massey Ferguson 8740 S modeli traktöre çiftçiler yoğun ilgi gösterdi.

Kahramanmaraş bölgesinde büyüklüğü ile tek olan Massey Ferguson’un ürettiği; gücü, teknolojiyi ve konforu aynı anda sunan 8740 S modeli dev traktörü Elbistan’da çiftçilik yapan Mustafa Sönmez satın aldı.

Dev traktörün anahtar teslim töreninde konuşan Elbistan Massey Ferguson Bayii Naci Demir, “Massey Ferguson’un, tüm ürünlerinin olduğu gibi 8740 S modeli de en son teknoloji ile tasarlandı ve son sistem ile dizayn edildi. Teknolojin sunduğu tüm imkanların bir araya getirilmesi ile oluşan modelimizle, hem sürücü otomobil konforunu yakalıyor hem de 405 beygirlik güce sahip traktörümüz güç artırımı ile 450 beygire çıkıyor ve tam otomatik şanzımanı ile zor olarak bilinen tarla işlerinin üzerinden rahatlıkla gelebiliyor. Tozdan ve dış hava şartlarından çok daha iyi olan bir kabinimiz var. Traktörümüzdeki tüm ekranlar dijital ve bilgisayar sistemi ile kontrol ediliyor. Otomobil konforunda mükemmel bir kabin çiftçilerimizi bekliyor. Kahramanmaraş bölgesinde hiçbir çiftçide bulunmayan son model dev traktörün Elbistanlı çiftçimiz Mustafa Sönmez’e hayırlı olmasını diliyoruz. Çiftçilerimize traktörlerimize gösterdikleri ilgiden dolayı da teşekkürü borç biliyoruz” dedi.

 Traktörü satın alan çiftçi Mustafa Sönmez ise teknolojiye yatırımın verimliliği artıracağına işaret ederek, "İşimize sarılıyorsak yatırım yapmak zorundayız. Teknolojiyi kullanmazsan geride kalıyorsun. Onun için de doğru karar verdiğime inanıyorum." ifadelerini kullandı.

06 Ağu 2023 - 15:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız