87 adet köy evinin daha temeli atıldı

6 Şubat’taki depremlerin yıkıma neden olduğu Nurhak’ın Barış Mahallesi’nde vatandaşların ihtiyacına göre yöresel mimariye uygun tek katlı 87 adet köy...

87 adet köy evinin daha temeli atıldı
Haber albümü için resme tıklayın

6 Şubat’taki depremlerin yıkıma neden olduğu Nurhak’ın Barış Mahallesi’nde vatandaşların ihtiyacına göre yöresel mimariye uygun tek katlı 87 adet köy evinin daha temeli atıldı.

Köy evlerinin yapım sürecini yakından takip eden Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız, 87 afetzede aileyi daha yeni ve güvenli yaşam alanlarına kavuşturmak için ilk adımı attıklarını söyledi.

6 Şubat’taki asrın felaketi, Nurhak’ın kırsal mahallelerinde ciddi yıkıma neden oldu. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların, deprem korkusu olmadan güvenle hayatlarını sürdürebilecekleri tek katlı köy evlerinin yapımına başlandı. Nurhak’ta ilk olarak Ağcaşar Mahallesi’nde 30 köy evinin temeli atıldı. Bu mahalledeki evlerin temelleri hızla yükseliyor. Ardından Karşıyaka Mahallesi’nde 96 adet evin inşası başladı.

Peş peşe tamamlanan ihale süreçleri ile birlikte Nurhak’ın en büyük kırsal mahallelerinden biri olan Barış’ta da 87 köy evinin temeli atıldı. Böylece, şuana kadar temli atılan ve yapımına başlanan köy evi sayısı 213 adede ulaştı.

Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız, afetzedeleri en kısa sürede yeni evlerine kavuşturmayı amaçladıklarını bildirdi.

Kaymakam Yıldız, “Nurhak’ta köy evlerimizin yapımı devam ediyor. Bugün Barış Mahallemizin Zillihan bölgesine 87 adet köy evi inşaatının ilk temelini attık. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

06 Ağu 2023 - 15:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız