Trafikte yoğun denetim ve cezalar meyvesini veriyor

Elbistan’da, deprem sonrasında artan tek yön ihlali ve hatalı parklar, polisin denetimleri ve yazılan cezalarla birlikte azalmaya başladı.

Trafikte yoğun denetim ve cezalar meyvesini veriyor
Trafikte yoğun denetim ve cezalar meyvesini veriyor
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Çok sayıda sürücüye, bu ihlallerinin karşılığı olarak çift sıraya park için 436 lira, ters yönde seyretmek için de 4 bin 63 lira idari para cezası kesildi.

Elbistan’ın kronikleşen problemlerinin başında yer alan ve deprem sonrasında da kuralları göz ardı eden sürücülerin yol açtığı trafik sorununu çözmek için Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce kapsamlı bir denetim başlatılmıştı.

Özellikle Ahmet Karacabey, Dulkadiroğlu, Hamza Akbaş ve Gazi Mustafa Kemal Caddelerinde tek yön kuralına uymayan sürücülerle çift sıra parklanmaya karşı hem Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) hem de araçlarla denetimlerine başlayan trafik polisleri, kural ihlali yapan sürücülere göz açtırmıyor.

Tüm uyarılara rağmen özellikle de Hulusi Efendi Caddesi ile Hamza Akbaş Caddesi’nde çift sıra parkla trafiği tıkanma seviyesine getiren sürücülerin araçlarının fotoğrafı çekildikten sonra cezai işlemler uygulanıyor. Bugüne kadar uygulanan ceza miktarı ise 500 bin liraya yaklaştığı öğrenildi.

Vatandaşlar ise, denetimlerin yoğunlaşması ve trafik ışıklarının bir an önce faal duruma gelmesini istiyor.

İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’ndaki trafik ışıklarının en kısa sürede çalışması gerektiğine vurgu yapan vatandaşlar, “Trafikte normalleşmeyi sağlayamadık. Araçlar gelişigüzel park ediliyor. Trafik polisleri gerekli uyarıları yapıyor, ceza da kesiyor ama sorunun çözümü için sürücülerin de özen göstermesi gerekiyor. Bir sürücünün bencilliği, trafikteki diğer araçlar için çileye dönüşüyor. Bazen de tartışmalar yaşanıyor. Herkesin kurallara uyması gerekiyor. Yol ortasında 4’lüyü yakıp gitmek kimsenin hakkı değil” ifadelerini kullandılar.

04 Ağu 2023 - 16:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran