Elbistan’da 1100 genç Yaz Spor Okulları’nda eğitim görüyor  

Yaz tatilinde gençlerimizin boş vakitlerini daha verimli geçirmeleri için Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Elbistan Gençlik Merkezi ve Elbistan Halk Eğitim Merkezimizin paydaşlığında düzenlenen 2023 Yaz Spor Okulları, 1100 gencin katılımıyla sürüyor.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

 2023 Yaz Spor Okulları çerçevesinde binin üzerindeki genç; futbol, basketbol, voleybol, taekwondo, jimnastik, wushu, kort tenis, satranç, badminton ve güreş dallarında spor eğitimi alıyor. Gençlere, gitar, bağlama, resim gibi güzel sanatlar dallarında da kurs veriliyor. Gençler ayrıca dini ilimler atölyesinde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğreniyor.

 Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan, 2023 Yaz Spor Okulları’nın 1100 öğrenci ile devam ettiğini dile getirdi.

Türkan, “Yaz Spor Okullarımız, kötü alışkanlıklardan uzak duran, spor yapmayı ve sağlıklı bir yaşamı hayat tarzı olarak benimsemiş, özgüveni ve yetenekleri ile her yaştan insana örnek olan, çevresi ve dünyayı tanıyıp iyi bir iletişim kurabilen bir neslin yetişmesi için atılmış önemli adımlardan biridir. Bu açıdan bakıldığında her yıl düzenli olarak hayata geçirilen Yaz Spor Okullarımıza gençlerimizin katılımın büyük önem taşımaktadır” dedi.

Spor büyüme çağındaki çocuklar için hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişmeleri hem de kişiliğin oluşması ve ruh sağlığının gelişmesi bakımından en önemli faaliyet olduğunu belirten Türkan, tüm çocuklarımızın Yaz Spor Okullarına iştirak ederek yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerini istediklerinin de altını çizdi.

29 Tem 2023 - 15:57 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Sami Yıldız