Başkan Özgen: “700 bin ağaç ciddi tehdit altında”

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, AEL kömür sahasındaki yaklaşık 700 bin adet ağacın tehdit altında olduğunu söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan’daki sorunlar ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özgen, ağır hasarlı binaların enkazlarının yerinde ayrıştırılmasına tepki gösterdi.

Başkan özgen, şöyle devam etti:

“Enkaz kaldırma çalışmaları hızla devam ederken yerinde ayrıştırma yapılması nedeniyle asbest ve tozları teneffüs ediyoruz. Bu durum çok tehlikeli olmaya başladı. İleri dönemlerde akciğer hastalıklarına neden olabilecek bu işlemden vazgeçilmelidir. Molozlar ve yolların daha çok sulanması gerekiyor.

Elbistan Belediyesi’nin, şehrin sorunlarına eğilmesini bekliyoruz. Uzun Çarşı’da yollar patlamış bakmıyorsunuz. Üç-beş bin nüfuslu kasabaların bile umumi tuvaletleri mevcut ve tertemiz. Elbistan’da ise hali içler acısı. Rögar kapakları, hırsızlar tarafından talan ediliyor. Emniyetimizin, hurda alan işyerlerini daha sıkı denetlemesini istiyoruz. Parklarda ışıklandırma yetersiz. Kirli ve tozlu bir Elbistan değil temiz bir şehir istiyoruz.”

Bölgenin en büyük orman varlığı olan AEL Kömür İşletmesi’ndeki yaklaşık 700 bin ağacın tehdit altında olduğuna dikkati çeken MYP Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, “Bu bölgede yetişmiş 700 bin yetişmiş ağaç bulunuyor. Kendini bilmezlerin buradaki ağaçları talan ettiğine dair duyumlar alıyoruz. Ayrıca ciddi bir de yangın tehlikesi var. Olası bir yangında itfaiye araçların gireceği yolların mutlaka elden geçirilmesi gerekiyor. Bu yol çizgileri kaybolmuş durumda. Ağaçlandırma bölgesi hangi kuruma aitse çok geç olmadan mutlaka ilgilenmeli” dedi.
Ülkedeki ekonomik konulara da değinen Başkan Özgen, “Mikroekonomiden makroekonomiye geçtik. Zamlar peş peşe gelmeye başladı. Çalışanı, emekliyi kısacası bizleri zor günler bekliyor. Siyasi saikler ise bize masal anlatmaya devam ediyor. İnşallah aklı başında hareket ederler de bu sarmaldan çıkarız” ifadelerini kullandı.
Başkan Özgen, helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu anmak için 6 Ağustos’ta Keş Dağı’nda düzenleyecekleri programa tüm Elbistanlıları davet etti.

29 Tem 2023 - 15:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Hatice Köker