Yanardağ değil çöp dağı yanıyor!

Elbistan’da yıllardır kaldırılması beklenen çöp dağında çıkan büyük çaplı yangın sonucu yoğun duman gökyüzünü kaplarken yola ulaşan alevler de sürücülere zor anlar yaşattı.

Video için play'e tıklayın

Etrafa yaydığı kötü koku, kirlilik ve yangınlarla Elbistan’ın en büyük çevre sorunlarından biri olan çöp depolama alanı yine alevlere teslim oldu. Yüz binlerce ton atığın depolandığı alanda çıkan yangın, geniş bir çevreye yayıldı. Alevler, tarım arazileri ve her gün binlerce aracın geçtiği Elbistan-Nurhak karayoluna ulaştı. Sürücüler, alevler ve yoğun duman nedeniyle zor anlar yaşadı. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, alevlerin yayılmasını önlemek için uzun uğraşlar verdi.

Vatandaşlar ise, yangın ve yoğun dumanın kilometrelerce uzaktan görülebildiğini belirterek, “Burayı bilmeyen birisi yanardağ patlamış sanar. Her yıl bu manzara ile karşılaşıyoruz. Yıllardır kaldırıldı kaldırılacak diye açıklama yapıyorlar. Sorun arıyorsanız işte dağ gibi duruyor. Tek bir adım ilerleme kaydedilmedi. Elbistan, bu kaderi daha ne kadar yaşayacak?” ifadeleri ile tepkilerini dile getirdiler.

 

29 Tem 2023 - 11:19 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Sami Yıldız