İHH İnsani Yardım Vakfı yetimlerin yüreklerine dokundu

İHH İnsani Yardım Vakfı Elbistan Temsilciliği ve Kayseri Şube Başkanlığı, Yetim Koordinasyon Merkezi’ndeki yetimlerin yüreklerine dokundu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Türkiye’nin değişik bölgelerindeki şubeleri, 6 Şubat’taki depremin merkez üssü Elbistan’da depremzedelere yönelik çalışma ve projelerini sürdürüyor. Vakfın Kayseri Şubesi ile Elbistan Temsilciliği, bu kez depremzede yetimlerin kalplerine misafir oldu.

Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezi’ndeki yetim çocuklarla bir araya gelen İHH İnsani Yardım Vakfı yönetici ve gönüllüleri, çocuklara yemek ikramında bulunup hediyeler dağıttı.

Programla ilgili değerlendirme yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Elbistan Temsilcisi Yusuf Bolat, ‘Yetimler bize insanlığın emanetidir’ dedi.

‘Yetim gülerse bütün dünya güler’ şiarıyla gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında çalışmalar yürüttüklerini hatırlatan Bolat, “Yetimlerimizin mahzun kalbini sevgiyle ve şefkatle kuşatmak için soframızı paylaştık. İHH İnsani Yardım Vakfı Kayseri Şubemizle birlikte yetimlerimizin gönüllerine konuk olduk. Bir yetimin başını okşamak, ona sevgi ve merhamet göstermenin yanı sıra kimsesizliğini unutturup, ayakta durabilmesi için ona yardımcı olmak demektir. Biz de bu şiarla yetim çocuklarımızın mutluluğu için ne gerekiyorsa onu yapmaya hazırız. Bu programla da bazen başlarını sevgiyle okşayacak bir elin bazen de küçük bir hediye onları mutlu etmeye yettiğine bir kez şahit olduk” değerlendirmesinde bulundu.

Bolat, “Yetim Koordinasyon Merkezi’ndeki tüm çocuklarımızın yüzünde ve gönlünde tebessüm oluşturan bu projedeki katkılarından dolayı İHH İnsani Yardım Derneği Kayseri Şubemize ve destekçilerimize teşekkürü borç biliriz” şeklinde konuştu.

28 Tem 2023 - 13:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Lale Sürücü