Elbistan’daki MYO öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ), 2022-2023 eğitim-öğretim yılında 2’si Elbistan’da olmak üzere 3 meslek yüksekokulundan 275 mezun verdi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

KİÜ Elbistan Meslek Yüksekokulu, Elbistan Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Türkoğlu Meslek Yüksekokulu’nda ön lisans eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde mezuniyet töreni düzenlendi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Doğan, MHP Kahramanmaraş İl Başkanvekili Müfit Dal ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Zehra Aslantaş’ın katılımıyla gerçekleşen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

KİÜ tanıtım filminin de izlenildiği törende, daha sonra KİÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Kesici Erşahan ve dönem birincisi Durdu Mehmet Topaktaş tarafından, yaş kütüğüne dönem plaketi çakıldı.

Törende konuşan KİÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Kesici Erşahan ise 6 Şubat depremlerinde üniversite hocaları, üniversite çalışanları, öğrenciler ve ailelerini kaybettiklerini anımsatarak, “Bu nedenle bu güzel günü, buruk ve bir o kadar da hüzünle karşılıyoruz. Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın hepsini rahmetle anıyorum. Geride bıraktıkları yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyor, acılarını paylaşıyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

KİÜ olarak, depremde evsiz kalan binlerce vatandaşa ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Prof. Dr. Erşahan, “Şu anda Karacasu Kampüsümüz içerisinde 5 etapta kurulan konteynerlerde binlerce vatandaşımızı konuk ediyoruz. En kısa süre içerisinde buradaki prefabrik dersliklerimizi yaparak, eğitim-öğretim yılına yetiştireceğiz. Ayrıca merkezi derslik inşası için de projelerimiz hazır ve yatırım planına alındı. Burasını da en kısa sürede tamamlayarak öğrencilerimizin hizmetine sunmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu yıl lisans öğrencisi alınacak bölümler hakkında da bilgiler veren Erşahan, Hemşirelik, Dijital Oyun Tasarımı, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerine YÖK tarafından kontenjan verildiğini belirtti.

Prof. Dr. Erşahan sözlerinin sonunda evlatlarını yetiştirip bugünlere getiren velilere teşekkür ederek, mezun olan öğrencilere başarı dileklerini sundu.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Üniversite dönem birincisi Durdu Mehmet Topaktaş’ın ödülü ve yüksek onur belgesi Vali Ömer Faruk Coşkun, üniversite dönem ikincisi Songül Gökçe’nin ödülü ve yüksek onur belgesi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, dönem üçüncüsü Zekeriya Uğur Parlamış’ın ödülü ise KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Doğan tarafından takdim edildi.

Yüksekokul birincilerinin ödülleri ise okul müdürleri ve akademik ve idari personel tarafından verildi.

Törenin sonunda öğrenciler Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Begüm İlbay tarafından yaptırılan diploma andının ardından hep birlikte kep attı. 

27 Tem 2023 - 15:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Koray Cengizler