İsteğe bağlı kadrolar boş kaldı

Sağlık Bakanlığı’nın isteğe bağlı yer değiştirme suretiyle atanma kurasında Elbistan Devlet Hastanesi için açtığı uzman doktor kadroları tercih edilmeyince boş kaldı.

Sağlık Bakanlığı, 2023 yılı Haziran ayı isteğe bağlı yer değiştirme suretiyle atanma kurasının sonuçlarını açıkladı. Kurada, Elbistan Devlet Hastanesi ile aile sağlığı merkezlerine uzman doktor ve sağlık personel, ebe ile hemşire kadroları verilmişti.

Noter huzurunda çekilen kura ile Elbistan Devlet Hastanesi ile aile sağlığı merkezlerine ebe, hemşire ve sağlık teknikeri atamaları yapıldı. Elbistan Devlet Hastanesi’ne açılan diyetisyen, acil tıp uzmanı, beyin ve sinir cerrahisi uzmanı, genel cerrahi uzmanı, göz hastalıkları uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, kalp ve damar cerrahisi uzmanı, radyoloji uzmanı kadroları ise tercih edilmedi.

 

11 uzman doktor atanmıştı

 

Sağlık Bakanlığı, 111.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne 11 dalda uzman hekim ataması yapmıştı.

Temmuz ayı başında yapılan atamada; Elbistan Devlet Hastanesi’ne; kulak burun ve boğaz hastalıkları uzmanı, kardiyoloji uzmanı, ortopedi ve travmatoloji uzmanı, iç hastalıkları uzmanı, acil tıp uzmanı, göz hastalıkları uzmanı, beyin ve sinir cerrahisi uzmanı, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, kalp ve damar cerrahisi uzmanı ile genel cerrahi uzmanı atanmıştı.

27 Tem 2023 - 15:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Hatice Köker