Nurhak'tan Muş’a vefa ziyareti

Nurhak ilçesinden 2 mahalle muhtarı ile 2 vatandaş, 6 Şubat’taki depremin ardından ilçelerine görevlendirilen Muş'un Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Oğuzhan Ocak'ı ziyaret etti.

Barış Mahallesi muhtarı Aydın Sarıdaş ile Alçiçek Değirmenkaya Mahallesi muhtarı Hayri Yüksel beraberindeki 2 vatandaş ile Nurhak’ta koordinatör kaymakam olarak özveriyle çalışan Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Oğuzhan Ocak'a vefa ve teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ocak, depremler sonrası görevlendirildiği Nurhak'ta hızlı bir şekilde çalışmalara başladıklarını hatırlattı.

Depremzedelerin gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması, sosyal marketler ile aşevlerin kurulması, konteyner dağıtımı gibi birçok konuda koordinasyonla hareket ettiklerini dile getiren Ocak, şunları söyledi:

“Afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Zor bir süreçti. Devlet ve millet dayanışmasıyla zor günleri atlatmanın gayretinde olduk. Koordinatör Valimiz İlker Gündüzöz'ün kontrollerinde devletimizin varlığını sahaya yansıtıp depremzedelerimizin kalplerine dokunmayı büyük vazife bildik. Yüreğimiz depremzede kardeşlerimizle atıyor. Tekrardan tüm depremzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Muhtarlar ve vatandaşlar da deprem zamanında Nurhak'taki çalışmalarından dolayı Ocak'a teşekkür etti.

Muhabir / Koray Cengizler

26 Tem 2023 - 15:14 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel