Mizan Derneği’nden şehitler için anma programı

Mizan Derneği Elbistan Temsilciliği’nin düzenlediği programda; vatan savunması ve 6 Şubat’taki asrın felaketinde şehit olan vatandaşlar, gıyabi cenaze namazı kılınarak hatmi şerif ve dualarla ile yâd edildi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Özellikle deprem süreci olmak üzere ilçede birçok sosyal yardım organizasyonu ve çalışmasında ilk sıralarda gelen Mizan Derneği Elbistan Temsilciği, vatan savunmasında şehit düşen güvenlik güçleri ve deprem şehitleri için program düzenledi. Gıyabi cenaze namazı kılınan programda; şehitler için okunan 250 hatmi şerifin duası yapıldı. Eller semaya açılarak Elbistan ve tüm Türkiye’nin bir daha böyle bir afet yaşamaması için dua edildi.

Mizan Derneği Elbistan Temsilciği’nde vazifeli Melih Gök, programla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Dünyanın en büyük afetlerinden birini yaşadık. Canlarımızı yitirdik. Dernek olarak, hemşerilerimizin yaralarını sarmak için kısa sürede organize olarak sahada çalışmaya başladık. Aşevimizin yanı sıra diğer yardım çalışmalarıyla birlikte depremzede kardeşlerimizin acılarını hafifletme gayretinde olduk. Bugün de bu güzel vatanımızın savunmasında şehadete eren güvenlik güçlerimiz, vatandaşlarımız ve bilhassa da deprem şehitlerimiz için program düzenledik. Şehitlerimiz için gönüllü arkadaşlarımız 250 hatmi şerif okudu. Yüce Allah, bizlere bir daha ne böyle bir afeti ne de 15 Temmuz’u yaşatmasın. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına, ailelerine Cenab-ı Hakk sabırlar ihsan etsin İnşallah. Cenaba-ı Hakk rahmetiyle muamele etsin” dedi.

Programın ardından yaklaşık 1500 kişiye yemek ikramında bulunuldu.

Muhabir / Hakan Ceran

 

21 Tem 2023 - 17:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel