Şehitler kabirleri başında dualarla yâd edildi

Elbistan’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, şehit kabirleri ziyaret edildi.

Şehitler kabirleri başında dualarla yâd edildi
Şehitler kabirleri başında dualarla yâd edildi
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Şehitler ve Gaziler Derneği’nden başlayan program, Hocazade Mezarlığı’nda bulunan şehit kabirlerinin ziyaretiyle sürdü. Anma etkinliklerine Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız, Belediye Başkan Vekili Dilek Çevik, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Toprak, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Dal, İlçe Emniyet Müdür Vekili Uğur Koyuncu, Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Tek tek ziyaret edilen şehitlerin kabri başında Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu. Kaymakam Vekili Yıldız ve protokol üyeleri, şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız, programla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin bu yıl ‘Türkiye Yüzyılı’nın Kahramanları’ ana temasıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Yıldız, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; Şehitler ve Gaziler Derneğimizle şehitliğimizi ziyaret ettik. Şehitlerimizi kabirleri başında dualarla yâd ettik. Bu mukaddes topraklar için canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz. Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; vatanımıza ve demokrasimize göz diken hainlere fırsat vermeyen kahramanlarımızı ve gazilerimiz saygıyla anıyoruz” dedi.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur da; “15 Temmuz; aziz milletimizin tarihin her zor döneminde olduğu gibi eşi görülmemiş bir cesaret sergileyerek bağımsızlığını ve geleceğini vesayetçilerin, işgalcilerin, teröristlerin ve ihanet şebekelerinin eline bırakmadığı günün adıdır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tek bir çağrısıyla sokaklarda, havalimanlarında, meydanlarda ve yurdumuzun her köşesinde direniş için bir araya gelen yüzlerce kahramanımızın gösterdiği asil tavır, vatanımızın, devletimizin ve bayrağımızın ilelebet payidar kalacağının teminatı ve ispatıdır. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün seneidevriyesinde hayatını kaybeden Türkiye Yüzyılının Kahramanları'nı rahmet ve minnetle anıyor, bu şerefe nail olan tüm şehit ve gazilerimiz ile yakınlarına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 Muhabir / Sami Yıldız