‘Kimsesiz’ deprem şehidinin mezarını hayırsever vatandaş yaptırdı

Elbistan’da, 6 Şubat’taki asrın felaketinde deprem şehidi olan ancak herhangi bir yakınına ulaşılamadığı için ‘kimsesiz’ olarak defnedilen kız çocuğunun mezarı, hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırıldı. Normalde isim yazılması gereken mezar taşında da ‘Sahibin Allah’ ifadesi yer aldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan'da, depremden geriye yıkımla birlikte dinmeyecek acılar da kaldı. Kentin her bir noktasında depremin izleri yerini korurken; deprem şehitlerinin kabirlerinin bulunduğu Yeni Şehir Mezarlığı’ndaki her bir mezarda ayrı bir hikaye ve yaşanmamışlıkların hüznü yürekleri dağlıyor. Kabristandaki en acı manzara ise, deprem şehidi olan ancak adları belli olmadığı için sadece defin numarası ile ‘isimsiz ya da kimsesiz’ yazan mezarlar. Yakınlarının kabirlerini ziyaret etmek için gelen vatandaşlar, ‘isimsiz ve kimsesiz’ deprem şehitleri için de dualar ediyor.

Elbistanlı hayırsever bir vatandaşın duyarlılığı; her ne kadar mezar tahtasında ‘kimsesiz kız çocuğu’ yazsa da; kimsesiz olmadığını ispatladı. Adının gizli kalmasını isteyen hayırsever vatandaş, tüm masraflarını karşılayarak ‘kimsesiz kız çocuğuna’ mezar yaptırdı. Mezar taşına da; “6 Şubat 2023 depreminde kaybettiğimiz kimsesiz kız çocuğu. ‘Sahibin Allah’ yazıldı. 

Muhabir / Koray Cengizler

13 Tem 2023 - 16:21 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel