Hastaneye 9 uzman doktorluk kadro

Sağlık Bakanlığı, 111.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne 9 dalda uzman hekim ataması yapılacağını duyurdu.

 Asrın felaketi olarak nitelenen 6 Şubat’taki depremin ardından kentteki sağlık kadrosunda da önemli azalma yaşandı. Elbistan Devlet Hastanesi’nde birçok branştaki doktor, yönetici ve personel, tayin hakkını kullanarak başka şehirlere gitti. Özellikle uzman doktor sayısındaki düşüş, depremzedelerin sağlık hizmetlerine erişimine de olumsuz yansıdı.  

Sağlık Bakanlığı, Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki uzman doktor ve personel açığını kapatmak için 2023 yılı haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurasında; genel cerrah, göz hastalıkları uzmanı, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, kalp ve damar cerrahı, beyin ve sinir cerrahı, radyoloji uzmanı, acil tıp uzmanı, diyetisyen kadrosu açmıştı. 9 uzman hekimden oluşan yeni atamanın yapılacağı 111.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurası da bu kadroyu daha da güçlendirecek.

Bakanlığın, 111.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kura takvimi belli oldu. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden yayınlanan kura takviminde münhal kadrolar da açıklandı.

Buna göre, Elbistan Devlet Hastanesi’ne 1 acil tıp uzmanı, 1 beyin ve sinir cerrahi uzmanı, 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 genel cerrahi uzmanı, 1 göz hastalıkları uzmanı, 1 kalp ve damar cerrahi uzmanı, 1 kardiyoloji uzmanı, 1 kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı ve 1 de ortopedi ve travmatoloji uzmanı olmak üzere toplamda 9 uzman hekim kadrosu verildi.

Atanacak isimler 12 Temmuz’da noter huzurunda çekilecek kura ile belli olacak.

Muhabir Hakan Ceran 

09 Tem 2023 - 12:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Sağlık