Bakan Işıkhan: “Tüm kaynakları milletimizin emrine sunmaya hazırız”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, depremden etkilenen iller eski haline dönünceye kadar seferber olacaklarını söyledi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş’a gelen Işıkhan, İl Emniyet Müdürlüğü'nde Afet Koordinasyon Merkezi'ndeki toplantıya katıldı, yetkililerden kentteki gelişmelerle ilgili bilgi aldı.

Işıkhan, toplantının ardından yaptığı açıklamada, tüm imkanları depremden etkilenen illere seferber ettiklerini söyledi.

İller eski haline dönünceye kadar gerekeni yapacaklarını ifade eden Işıkhan, "Şu bir gerçek ki bu hizmetler, aziz milletimizin desteği, buradaki kıymetli başkanlarımızın ve yerel yöneticilerimizin katkılarıyla çok daha hızlı, çok daha kalifiye hale gelecektir. Gıda ve barınmadan sosyal faaliyetlere varıncaya dek ne kadar insani ihtiyaç varsa her birinin, depremden etkilenen kardeşlerimize doğru bir şekilde ulaştırılması, aynı şekilde onların talep ve ihtiyaçlarının ilgili yerlere doğru bir şekilde iletilmesi çok hayati bir husus." diye konuştu.

Devlet, millet, gönüllüsü ve görevlisinin bir ve tek yürek olduğunda her türlü zorluğun üstesinden gelindiğine dikkati çeken Işıkhan, şunları kaydetti:

" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak Kahramanmaraş'ımızı ayağa kaldırmak için elimizden gelen tüm kaynakları milletimizin emrine sunmaya hazırız. Bu coğrafyayı yeniden eski haline getirmemiz gerekiyor. İş yerini kaybeden kardeşlerimizi yeniden iş yerine kavuşturmak bizim sosyal devlet olarak en önemli görevimiz arasında. Allah utandırmasın, her birimizin ve her birisinin çabası burada çok önemli. Her zaman dediğim gibi bir zincirin halkası gibiyiz. Bir zincir koptuğu zaman diğer boyutlara ulaşamayız ve refaha, mutluluğa ve huzura hiçbir zaman kavuşamayız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşallah vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın refahını artırmaya gayret edeceğiz."

Muhabir / Hakan Ceran

08 Tem 2023 - 17:57 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel