Elbistanlı sporcu tekvando turnuvasında üçüncü oldu

10. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nda (Turkish Open), Elbistan Gençlik ve Spor Kulübü adına ringe çıkan Ramazan Eren Koç, üçüncülük elde etti.

10. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası (Turkish Open), Ankara'da başladı. Keçiören'de Taha Akgül Spor Salonu'ndaki 10. Turkish Open'da 40 ülkeden 1498 sporcu ter döktü. Şubat ayında İstanbul’da düzenlenmesi planlanan ancak Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ertelenen turnuvada ikinci gün gençler, 3. ve 4. gün büyükler müsabakaları yapıldı.

Turnuvada Ramazan Eren Koç, Elbistan Gençlik ve Spor Kulübü adına tekvando dalında ringe çıktı. Daha önceki organizasyonlarda da Elbistan’ın adını duyuran Koç, turnuva sonunda 3.’lük elde ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan, Koç’u ve antrenörü Ahmet Maskar’ı tebrik etti.

Elbistan Gençlik ve Spor Kulübü adına mücadele eden Ramazan Eren Koç’un başarısının kendilerini çok sevindirdiğini belirten Türkan, “Ankara'da Taha Akgül Spor Salonunda yapılan 40 ülkeden 1400 sporcunun katıldığı 10. Uluslararası Turkish Open Turnuvası’nda Elbistan Gençlik ve Spor Kulübümüz adına yarışan sporcumuz Ramazan Eren Koç 3.olmuştur. Sporcumuzu tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Bu başarı da büyük emeği olan Antrenörümüz Ahmet Maskar'ı da canı gönülden kutlarız” ifadelerini kullandı.

Muhabir / Sami Yıldız

 

07 Tem 2023 - 17:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel