Başkan Bozan’dan Kılıçdaroğlu’na ziyaret

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek deprem sonrasında yapılan çalışmalar ve ilçedeki son durum hakkında bilgi verdi.

Başkan Bozan, Kılıçdaroğlu’nun bu süreçte Nurhak’la yakından ilgilendiğini hatırlatarak, “Nurhak, Sayın Genel Başkanımızın destek ve yardımlarını hiçbir zaman unutmayacak” dedi.

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla parti genel merkezinde bir araya geldi.

Başkan Bozan, Kılıçdaroğlu ile büyükşehir belediyeleri olmak üzere CHP’li il ve ilçe belediyelerinin Nurhak’ta deprem sonrasında yaptıkları çalışmalarla ilçenin genel durumuna ilişkin olarak görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaret sonrasında değerlendirme yapan Başkan Bozan, yüzyılın felaketiyle büyük yıkım yaşayan Nurhak’ın yeniden ayağa kalması ve yaralarının sarılması için CHP’li belediyelerin ilçede karargah kurduğunu hatırlattı.

Partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da belediye başkanlarına ‘Enkaz kalkana kadar Nurhak’ın üzerinden elinizi çekmeyeceksiniz’ şeklinde talimat verdiğini dile getiren Başkan Bozan, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek ilçeyle ilgili bilgi verip önümüzdeki süreci değerlendirdik. Deprem sürecinde ilçemizi ziyaret ettiğinde çadırda kalarak Nurhak’a ve halkına duyduğu samimiyeti bir kez daha ispatlamıştı. Bundan sonraki dönemde de Nurhak’ı yakinen takip edecek. Ayrıca CHP’li belediyelere karşı yürütülen ayrımcılıkla ilgili de sorunlarımızı kendisine ilettik. Sayın Kılıçdaroğlu’na nezaketleri, Nurhak’a olan ilgileri ve katkıları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.