‘Karagöz Balıkçı’ oyunu Elbistan’da sahne alıyor

İstanbul Bosphorus Karagöz Tiyatrosu oyuncularının sahneleyeceği ‘Karagöz Balıkçı’ adlı gölge oyunu, Elbistan’da başta çocuklar olmak üzere 7’den 77’ye herkesi kahkahaya boğacak.

Haber albümü için resme tıklayın

Hacivat ve Karagöz, tarihi çok uzun yıllara dayanan ve Türk tiyatrosunda önemli bir yer tutan gölge oyununun en önemli karakterleri olarak biliniyor. İstanbul Bosphorus Tiyatrosu, Karagöz’ün klasik oyunlarından biri olan ‘ balık’ oyunu temel alarak ‘Karagöz Balıkçı’ adlı yeni bir gösteri hazırladı. Türkiye’nin birçok bölgesinde sergilenen ‘Karagöz Balıkçı’ oyunu, Göksun Enerji ve Elbistan Final Okulları’nın katkıları 29 Ocak Pazar günü Elbistanlılarla da buluşacak.

Özgür Atkın’ın kaleme aldığı ve yönettiği oyunda Özgür Atkın ve Can Alibeyoğlu yer alıyor. Karagöz Balıkçı oyunu, Elbistan’da 3 seans olarak gösterilecek. İlk seansın başlama saati 12.00 olarak belirlendi. Daha sonraki seanslar ise 14.00 ve 16.00’da olacak. Oyun, Yeşilyurt Mahallesi’ndeki Elbistan Final Okulları’nda sahnelenecek. Oyunu izlemek isteyenler, çarşı merkezindeki Formül Kurs Merkezi ile oyunun sahneleneceği okuldan bilet temin edebilecek. 7’den 77’ye her yaştan izleyiciye uygun olan Karagöz Balıkçı oyunu için bilet fiyatları da öğrenci 40 TL ve yetişkin de 50 TL olarak belirlendi. Birinci derece şehit ve gazi yakınları oyunu ücretsiz olarak izleyebilecek. Toplu bilet satışı için Hasan Bolat’ın 0507 223 0615 numaralı telefondan iletişim kurulabilecek.

‘Karagöz Balıkçı’, geleneksel Karagöz’ün klasik oyunlarından biri olan “Balık” oyunu temel alınarak; dildeki komiğin görsel karşılıklarıyla yeniden yazıldı. Hacivat, işsiz Karagöz’e balık tutması aklını verir. Kendi yaptığı sandalla denize açılan Karagöz, türlü deniz canlıları ile karşılaşır. Bu karşılaşmaların gölge perdesinde eğlenceli ve fantastik bir şekilde anlatıldığı “Karagöz Balıkçı” izlemeye gelenleri hem eğlendirecek hem de güldürecek.

 

25 Oca 2023 - 17:25 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel